› bieżące
20:50 / 03.09.2019

MDK w Elblągu rozwija dziecięce i młodzieżowe zespoły tańców ludowych (+ zdjęcia)

MDK w Elblągu rozwija dziecięce i młodzieżowe zespoły tańców ludowych (+ zdjęcia)

fot. Marcin Mongiałło

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu daje szerokie możliwości rozwoju talentów dla dzieci i młodzieży z naszego miasta i okolic. Wśród wielu sekcji, które tam działają, jest także pracownia prowadzona przez panią Małgorzatę Wiczenbach, która uczy i doskonali kroki, jak również choreografię polskich tańców ludowych. 30 sierpnia, podczas pierwszego dnia XIV Elbląskiego Święta Chleba, młodzi ludzie zaprezentowali swoje umiejętności publiczności, licznie zgromadzonej na placu katedralnym. 

Specjalnie na Święto Chleba zaprezentowaliśmy obrazek taneczny "dożynkowy raj", a starsza grupa zatańczyła belgijkę. Młodsza grupa wystąpiła w pięknych, krakowskich strojach ludowych

– poinformowała nas Małgorzata Wiczenbach, która od lat opiekuję się ludowymi formacjami tanecznymi.

W ramach MDK w Elblągu działają grupy młodzieżowa oraz dziecięca tańców ludowych. Zespół dziecięcy, do którego należą dzieci w wieku od 5 do 10 lat, specjalizuje się w tańcach, zabawach ludowych, improwizacjach tanecznych, zabawach ze śpiewem, a także tańcach z rekwizytami. 15-letnie dzieci natomiast uczą się bardziej zaawansowanych technik i choreografii tanecznej. 30 sierpnia zaprezentowały m.in. belgijkę – taniec ludowy, popularny szczególnie we Francji, tańczony w parach ustawionych w kole, z wymianą partnerów. 

Dzieci bawią się tańcem, przełamują swoją nieśmiałość, uczą się podstaw choreografii, pięknej prezentacji na scenie. Taniec ma również wymiar integracyjny. Wśród publiczności mogliśmy zobaczyć całe rodziny – rodziców, ale także dziadków, wujków, ciocie. Wszyscy oni kibicowali i oklaskiwali swoje pociechy

– zauważyła Małgorzata Wiczenbach. 

Mamy nadzieję, że sekcja tańców ludowych będzie się w dalszym ciągu rozwijać. Kto wie, może w niedalekiej przyszłości będziemy mieli godnego następcę Ziemi Elbląskiej?

Zobaczcie naszą fotorelację z występu dziecięcych i młodzieżowych zespołów tańca ludowego podczas XIV Elblaskiego Święta Chleba. 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 30