18:15 / 23.11.2015

Meblarze II w dobrej formie, wygrana z Kwidzynem

W III lidze piłkarzy ręcznych szczypiorniści Mebli Wójcik II Elbląg po dramatycznym meczu pokonali przed własną publicznością MTS Kwidzyn 27:26 (11:11). Po 3 kolejkach podopieczni Andrzeja Rusznickiego maja na koncie dwa zwycięstwa oraz jedną porażkę.

Wydawało się, że w meczu z młodym zespołem z Kwidzyna elblążanie powinni być mocno podbudowani – dwa dni wcześniej, w czwartek w meczu towarzyskim pokonali w Wejherowie miejscowy zespół Tytanów (czołowy zespół II ligi grupy pomorskiej). Niestety Meblarze mają swoje problemy – cały tydzień ze względu na brak dostępności hali nie mieli treningów, w meczu nie mógł zagrać ciągle zawieszony Tomasz Janowicz i dodatkowo kilku zawodników musiało zagrać z niewyleczonymi kontuzjami.

Od początku mecz nie układał się po myśli gospodarzy. Elblążanie razili nieskutecznością, seryjnie mylili się Paweł Grynis i Michał Grzybek. Młody zespół z Kwidzyna szybko to wykorzystał i w 7 minucie objął prowadzenie 5:1. Niemoc strzelecka Meblarzy trwała aż do 25minuty, kiedy to na tablicy widniał wynik 11:7 dla przyjezdnych. Ostatnie 5 minut należało jednak do elblążan, którzy po 3 trafieniach rewelacyjnie dysponowanego tego dnia Łukasza Janowicza i 1 Oskara Siwko doprowadzili do wyrównania.

W drugiej połowie mecz był wyrównany, prowadzenie zmieniało się co kilka minut i żaden z zespołów nie odskoczył na więcej niż 2 bramki. W końcówce celnych zmian taktycznych dokonał Andrzej Rusznicki wprowadzając do obrony powracającego po kontuzji kolana Piotra Sadowskiego oraz Oskara Siwko, a bramkę na wagę zwycięstwa na pół minuty przed końcem zdobył Michał Grzybek. Doświadczeni gospodarze lepiej rozgrywając ostatnie minuty spotkania odnieśli cenne zwycięstwo. Kolejne spotkanie Meblarze rozegrają 5 grudnia, na trudnym terenie w Ryjewie z miejscowym Bellatorem.

Meble Wójcik II Elbląg - MTS Kwidzyn 27-26 (11-11)

Meble Wójcik II Elbląg: Adam Kozik, Dawid Smoliński – Paweł Grynis 10, Łukasz Janowicz 8, Łukasz Nikoporowicz 3, Michał Grzybek 2, Krzysztof Koteluk 2, Grzegorz Sieńkowski 1, Oskar Siwko 1, Tomasz Estal, Robert Długosz, Piotr Sadowski, Dominik Kochański