19:49 / 24.10.2015

Meblarze II wygrywają z Jeziorakiem

Meble Wójcik II Elbląg występujący w III lidze wygrał przy ul. Kościuszki z ITR Jeziorakiem Iława. Spotkanie obfitowało w bramki jednak najcelniej rzucali miejscowi zawodnicy. Podopieczni trenera Andrzeja Rusznickiego osiągnęli kilku bramkową przewagę i to wystarczyło do kontrolowania rywalizacji

Gospodarze to zespół, który składa się z dawnych zawodników występujących na ligowych parkietach. Iława zgłosiła się w tym sezonie do rywalizacji. W kadrze rywala jest mnóstwo doświadczonych zawodników, więc to było ciekawe starcie silnych zespołów. Mimo tego Meblarze wykazywali się niezłym atakiem w pierwszych minutach. Wyróżniał się Paweł Grynis, który w tej części rzucił cztery bramki z rzędu i gospodarze zaczęli odskakiwać rywalom. Do przerwy 19-14 dla miejscowych.

Sympatycy piłki ręcznej w 38 minucie prowadzili 25-17 więc trudno było powiedzieć, że Iława będzie jeszcze groźnym rywalem dla Meblarzy. W następnych minutach kibice mogli podziwiać radosną piłkę ręczną. Trzecioligowcy jednak mimo tego wykazali się ambicją rzucając 40 bramek.

Meble Wójcik II Elbląg - ITR Jeziorak Iława 40-31 (19-14)

Meble Wójcik II Elbląg: Kozik, Janowicz 5, Grzybek 2, Sadowski, Smoliński, Długosz 2, Nikoporowicz 2, Koteluk 4, Grynis 14, Estal 3, Sieńkowski 8