13:39 / 23.10.2014

Meblarze II wygrywają z Olsztynem

Zespół Meble Wójcik II Elbląg znów zwycięża w III lidze. Ograł na wyjeździe Szczypiorniaka Olsztyn II 31-25 (14-14). Elblążanie z kompletem zwycięstw zostali liderami swojej grupy.

Pierwszy kwadrans meczu nie zapowiadał zbyt wielkich emocji. Meblarze od początku spotkania grali pewnie i spokojnie. Bramki Macieja Borsukowicza, Piotra Sadowskiego oraz Pawła Grynisa, a także wyborne parady w bramce Adama Kozika spowodowały, iż w 14 minucie elblążanie prowadzili 7:3. W kolejnych minutach ambitnie grający zespół z Olsztyna wykorzystał moment dekoncentracji przyjezdnych i przewaga Meblarzy stopniała zaledwie do 1 bramki. Do końca pierwszej połowy trwała wyrównana walka na parkiecie, dlatego do przerwy widniał wynik remisowy.

W drugiej połowie zawodnicy z Olsztyna tylko przez 6 minut stawiali opór bardziej doświadczonej ekipie elbląskiej. W 36 minucie zanotowano ostatni w tym meczu remis 17:17. Kolejne 9 minut okazało się przełomowe dla losów całego spotkania. Meblarze zagrali pewniej w ataku, w bramce błyszczał Adam Kozik i w 45 minucie po kolejnym golu Macieja Borsukowicza elblążanie objęli prowadzenie 24:19. W ostatnich 15 minutach meczu zespół Meble Wójcik II kontrolował przebieg spotkania i wygrał pewnie 31:25.

W 3 kolejce spotkań Meblarze zagrają na własnym parkiecie z UKS Olimp Bolszewo. Mecz odbędzie się w hali MOS przy ul.Kościuszki 77a w sobotę 25 października o godzinie 17. Wstęp wolny.

Szczypiorniak II Olsztyn - Meble Wójcik II Elbląg 25-31 (14-14)

Meble Wójcik II Elbląg: Adam Kozik, Dawid Smoliński – Piotr Sadowski 8, Paweł Grynis 7, Maciej Borsukowicz 6, Tomasz Janowicz 4, Grzegorz Sieńkowski 2, Kamil Chudziński 2, Ariel Wiśniewski 1, Bartosz Rusznicki 1, Krzysztof Koteluk, Michał Grzybek, Łukasz Nikoporowicz.