21:35 / 12.11.2014

Meblarze nadal w Pucharze Polski. Zobacz zdjęcia

Meble Wójcik Elbląg wygrał 34-28 z MKS Henry Lloyd Brodnica w ramach pierwszej rundy Pucharu Polski w piłce ręcznej. Jutro losowanie następnej fazy. Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Mateusz Bąkowski.

Trener Dariusz Molski wystawił zmieniony skład, w którym wystąpiło wielu rezerwowych zawodników. To wykorzystywali goście, którzy prowadzili nawet 5-9. Wówczas dla Meblarzy trafiali tylko Maciej Dawidowski, Adam Nowakowski oraz Oskar Serpina. Zaczęliśmy brać się do pracy i zdołaliśmy wyrównać. W 17 minucie pierwsze prowadzenie Wójcika po rzucie Bąkowskiego. Ten zawodnik rzucał w tym starciu efektowne bramki. W bramce znaczną liczbę piłek odbijał Jacek Krawczyk.

W drugiej części obydwa zespoły wykazywały większą skuteczność rzutową. Brodnica w końcówce nie potrafiła zagrozić przeciwnikowi, który zdobywał bramkę za bramką. Meblarze wykorzystywali błędy. Trzeba również powiedzieć, że czerwoną kartkę w 46 minucie otrzymał Damian Spychalski. Następne spotkanie w Pucharze 19 listopada.

Meble Wójcik Elbląg - MKS Henry Lloyd Brodnica 34-28 (15-13)

Meble Wójcik Elbląg: Krawczyk, Fiodor – Olszewski 4, Nowakowski 8, Malczewski, Bąkowski 9, Spychalski 1, Gębala, Szopa, Dawidowski 5, Serpina 5, Adamczak, Malandy 1, Dorsz 1, Kupiec