11:54 / 06.12.2015

Meblarze ogrywają Spójnię Gdynia

Podopieczni trenera Dariusza Molskiego przystępowali do rywalizacji będąc na drugim miejscu w lidze. Spójnia w tym sezonie poczyna sobie dobrze i starcie na wyjeździe było dla naszych zawodników trudnym sprawdzianem. Okazało się, że ambitna postawa chłopaków przyniosła efektowna wygraną.

Spotkanie było w pierwszej części w zasadzie wyrównane. Gospodarze osiągnęli jednak kilku bramkowa przewagę. Do przerwy 15-13 dla miejscowych.

W drugiej części Wójcik zaczął powstrzymywać rywala. Poprawiła się postawa Meblarzy w obronie, w której zespół walczący o awans do Superligi wykazywał się bardziej agresywną grą. W 34 minucie Michał Tórz doprowadził do remisu, więc od tego trafienia Wójcik zaczął grać skuteczniej. To goście za sprawą następnych rzutów i bramkarza Marcina Głębockiego potrafili odskoczyć miejscowym. W końcówce spotkania Wójcik pokazał siłę rzucając pięć bramek. Meblarze wygrywając 32-25 są nadal na wysokiej pozycji w lidze.

Spójnia Gdynia - Meble Wójcik Elbląg 25-32 (15-13)

Spójnia Gdynia: Zimakowski, Skowron - Wróbel 6, Rychlewski 6, Pedryc 4, Rakowski 3, Oliferchuk 3, Matuszak 2, Kowalski 1, Bielec, Nazimek, Ringwelski, Brukwicki, Derdzikowski

Meble Wójcik Elbląg: Głębocki, Fiodor, Ram - Szopa 6, Netz 6, Gębala 4, Tórz 4, Serpina 4, Malandy 3, Olszewski 2, Adamczak Paweł 1, Nowakowski 1, Malczewski 1, Kupiec, Spychalski, Adamczak Piotr