12:05 / 09.02.2014

Meblarze przegrali ważne spotkanie z Pomezanią

W tym sezonie Meble Wójcik Elbląg walczy o podstawowy cel to znaczy zajęcie trzeciego miejsca. Trener Grzegorz Czapla nawiązuje do tego w różnych rozmowach. To dobrze, ponieważ zespół nie będzie przecież rywalizował o utrzymanie. Kolejnym krokiem w tym kierunku miał być mecz z Pomezanią. Jednak w Malborku goście nie zdołali sprostać jednemu z bezpośrednich przeciwników w rywaliacji o to miejsce w lidze.

W tym momencie Wójcik spadł na 6 pozycję w lidze a dystans do trzeciej Pomezanii to 4 punkty. Zespół z Malborka dołączył do rywalizacji o awans przy triumfie Wolsztyniaka z Nielbą, która zajmuje drugą pozycję. W pierwszej połowie rywalizacji Meblarze grali jak równy z równym z trudnym rywalem i nawet przez moment kontrolowali przebieg starcia. Kara dla Spychalskiego i przegrana różnicą trzech bramek gra w osłabieniu dodała animuszu podopiecznym trenera Igora Stankiewicza. Podobny błąd Pomezanii wykorzystaliśmy w tej części jednak do szatni zawodnicy Wójcika powędrowali z rezultatem 15-17.

W drugiej połowie w ataku prezentowaliśmy się słabo co wykorzystał przeciwnik. My obijaliśmy bramkarza oni trafiali między słupki naszej bramki. Inicjatywa należała do zawodników z Malborka, którzy przejmowali piłkę po błędach elblążan i celnie rzucali z kontrataków. To wpłynęło na porażkę w tym spotkaniu.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Meble Wójcik Elbląg 36-26 (17-15)

Pomezania: Boneczko 11, Cieślak 7, Walasek 5, Kawczyński 4, Baraniak 3, Suwisz 3, Cielątkowski 2, Miedziński 1

Wójcik: Ośko 5, Kupiec 5, Nowakowski 3, Maluchnik 3, Malandy 3, Malewski 3, Malczewski 1, Gryz 1, Spychalski 1, Olszewski 1