16:19 / 01.12.2014

Meblarze przegrywają z Legionowem

Zespół Meble Wójcik Elbląg przegrał na wyjeździe z aspirującym do awansu KPR Borodino Legionowo 28-39. Najwięcej bramek dla elblążan zdobyli Stanisław Gębala, Marcin Szopa i Damian Malandy. W skutek tej porażki Wójcik zajmuje teraz 7 pozycję w lidze.

Gospodarze nadawali ton rywalizacji. Jednak trzeba powiedzieć, że Meblarze mają trochę problemów z kontuzjami, ponieważ w tym spotkaniu nie mogli wystąpić Mateusz Kostrzewa, Jakub Olszewski, Jakub Malczewski. Mimo prowadzenia w 6 minucie 3-2 nie udało się zagrozić przeciwnikowi, który zdobywał bramki głównie z kontrataków. W 27 minucie było jednak 14-11 i wydawało się, że spotkanie będzie emocjonujące. Do przerwy gospodarze prowadzili 17-12.

Na początku drugiej części Oskar Serpina otrzymał czerwoną kartkę za uderzenie rywala. Meblarze przegrywali nawet różnicą 13 bramek. W końcówce udało się trochę nadrobić niekorzystny rezultat. Przeciwnik wygrał 39-28 i nadal zajmuje pierwsze miejsce w rozgrywkach.

KPR Borodino Legionowo - Meble Wójcik Elbląg 39-28 (17-12)

KPR Borodino Legionowo: Ner, Krekora - Titow 8, Ciok 7, Gawęcki 5, Prątnicki 5, Bulej 3, Kasprzak 3, Dzieniszewski 3, Wolski 2, Suliński 2, Brinovec 1, Wuszter

Meble Wójcik Elbląg: Głębocki, Fiodor, Krawczyk - Gębala 5, Malandy 5, Szopa 5, Kupiec 4, Dorsz 4, Nowakowski 3, Adamczak 1, Bąkowski 1, Spychalski, Gryz, Dawidowski, Serpina