› sport
11:35 / 01.08.2016

Meblarze rozpoczną Superligę od meczów z Wisłą i Vive!

Meblarze rozpoczną Superligę od meczów z Wisłą i Vive!

fot. BR / archiwum elblag.net

PGNiG Superliga w nowej formie ligi zawodowej zaczyna nabierać coraz konkretniejszych i realnych kształtów. Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce zaprezentował już nowe logo i hasło rozgrywek oraz przyznał licencje i ogłosił listę klubów, które w sezonie 2016/2017 zmierzą się w rywalizacji o mistrzostwo Polski. Ustalony został także terminarz meczów ligowych, z którego wynika, że ekipa Meble Wójcik Elbląg S.A. rozpocznie swój debiutancki sezon w Superlidze od starć z wicemistrzami i mistrzami Polski!

W pierwszym sezonie spod znaku ligi zawodowej wystartuje 14 zespołów. Według zapisów, mają one gwarancję, że przynajmniej przez 3 lata będą grały na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce bez relegacji. Oczywiście będzie możliwość dołączenie do tego grona dla zespołów, które spełnią wszystkie wymogi stawiane przez ZPRP. Aby stać się akcjonariuszem Superligi mężczyzn należy najpierw uzyskać awans sportowy, a następnie przedstawić raport z działalności finansowej klubu. Takie wymogi musiał spełnić klub Meble Wójcik.

- Za nami naprawdę dużo pracy przy spełnianiu kryteriów licencyjnych. Do tej pory wystarczyło przedstawić Związkowi zaświadczenia o niezaleganiu z ZUS-u, US i wpłacić w odpowiedniej wysokości wpisowe. Musieliśmy również przedstawić szereg dokumentów potwierdzających stabilność budżetu, wykazać brak zaległości wobec zawodników, trenerów czy też pracowników klubu. Spełniliśmy m. in. wymóg prawny jakim było przystąpienie do ligi w formie spółki akcyjnej - jak wyliczał dyrektor klubu Łukasz Kuliński.

Meblarze w Superlidze będą się mierzyli z trzynastoma innymi drużynami, które przeszły podobną drogę organizacyjno-prawną, aby stać się częścią nowej Superligi. O licencję starało się 16 drużyn, ale Śląska Wrocław oraz Spójni Gdynia nie zobaczymy w przyszłym sezonie w Elblągu. Szczypiorniści Wójcika będą rywalizowali z:

- Vive Tauron Kielce

- Orlen Wisła Płock

- KS Azoty Puławy

- MMTS Kwidzyn

- Górnik Zabrze

- KPR Legionowo

- Zagłębie Lubin

- Chrobry Głogów

- Gwardia Opole

- Pogoń Szczecin

- Stal Mielec

- Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

- Wybrzeże Gdańsk

- Bardzo cieszymy się, że znaleźliśmy się w gronie 14 zespołów, które wezmą udział w nowo powstałej Lidze Zawodowej. Dla nas to ogromna szansa na zbudowanie silnej drużyny piłki ręcznej w Elblągu i regionie, która na lata zagości w najwyższej klasie rozgrywkowej - nie krył swojego zadowolenia po ogłoszeniu listy klubów na nowy sezon Łukasz Kuliński.

Od rozgrywek 2016/2017 liga mężczyzn będzie podzielona na dwie grupy: granatową i pomarańczową (zgodnie z kolorami nowego logotypu ligi). W każdej będzie grało po 7 zespołów. Oprócz samych emocji sportowych, zarząd związku postanowił zadbać o stronę marketingową i wprowadzić szereg nowych elementów, jak choćby: mecz otwarcia ligi (we wrześniu rozgrywki zainaugurowane zostaną spotkaniem Wybrzeże Gdańsk - Vive Tauron Kielce na Ergo Arenie), mecz gwiazd Superligi czy oficjalną galę podsumowującą miniony sezon.

Chociaż szczegółowy kalendarz rozgrywek pozostaje tajemnicą, to już teraz wiadomo, że piłkarze ręczni Meble Wójcik Elbląg rozpoczną Superligę od dwóch hitowych starć. 10 września do Elbląga przyjedzie drużyna wicemistrzów Polski, czyli Orlen Wisły Płock, a już trzy dni później (13 września), także w Elblągu, zjawi się najlepsza handballowa ekipa poprzedniego roku w Europie, czyli Vive Tauron Kielce! Na więcej szczegółów dotyczących kolejnych meczów trzeba poczekać.

Głównym sponsorem będzie w dalszym ciągu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazowe. W ciągu trzech lat spółka przekaże na rozgrywki aż 18 milionów złotych. Spora część tych środków zasili kasy klubowe, ale nie tylko. Profesjonalizacja, która ma się dokonać, oznacza także inne podejście do kwestii marketingowych, które mają być spójne i takie same dla wszystkich uczestników rozgrywek.

Tak prezentuje się nowe logo rozgrywek, których hasło przewodnie brzmi: "Silni razem":

W najbliższym czasie podopiecznie Jacka Będzikowskiego rozegrają kilka gier kontrolnych. 4 sierpnia w hali widowisko-sportowej Meblarze zagrają ze Spójnią o godzinie 18:30, a 10 sierpnia z gdańskim Wybrzeżem również o godzinie 18:30. Nastepnie drużyna pojedzie do Kwidzyna na turniej z udziałem trzech innych ekip (13-14 sierpnia).

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%