› sport
15:30 / 03.08.2016

Meblarze składają formę przed Superligą

Meblarze składają formę przed Superligą

fot. archiwum elblag.net

Dwa tygodnie temu (20 lipca) piłkarze ręczni Meble Wójcik Elbląg wrócili do treningów. Po awansie do Superligi w klubie nastąpiło sporo zmian: od organizacyjnych po personalne. Klub stał się spółką akcyjną, a rolę trenera po Dariuszu Molskim przejął były asystent w reprezentacji polskich szczypiornistów Michaela Bieglera, czyli Jacek Będzikowski. Teraz jego zawodnicy wchodzą w kolejną fazę przygotowań, które zwieńczone będą licznymi sparingami z wyjątkowo wymagającymi przeciwnikami. Najbliższa sposobność, żeby zobaczyć Meblarzy nadarza się już w czwartek 4 sierpnia.

Jutro do Elbląga przyjedzie inny beniaminek Superligi, czyli zespół Wybrzeża Gdańsk, który co prawda zajął trzecie miejsce w grupie pierwszej I ligi, ale na zasadzie "dzikiej karty" i dzięki spełnieniu wszystkich wymagań stawianych przez zarząd Superligi, dołączy do czternastki najlepszych klubów w Polsce. Pojedynek odbędzie się w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135. Także zaplanowane na 10 sierpnia spotkanie kontrolne ze Spójnią Gdynia zostanie rozegrane w hali MOSiR-u. Początek obu meczów o 18:30.

Piłkarze Wójcika wezmą także udział w trzech turniejach. 12-13 sierpnia w Kwidzynie będą jedną z czterech drużyn rywalizujących o Puchar Prezesa MMTS Kwidzyn. Oprócz elblążan i gospodarzy turnieju swój udział potwierdziły ekipy Chrobrego Głogów oraz Legionovii Legionowo. Tydzień później (19-20 sierpnia) po raz trzeci w Malborku dojdzie do konfrontacji zespołów w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej. Ostatni z trzech turniejów odbędzie się w Elblągu, a stawką będzie Puchar Prezydenta Miasta. Oprócz podopiecznych Jacka Będzikowskiego na parkiecie zobaczymy: Pomezanię Malbork, Legionovię oraz Wybrzeże. Imprezę zaplanowano na 26-27 sierpnia.

Ostatnim etapem przygotowań naszych szczypiornistów będzie dwumecz z Pogonią Handball, do którego dojdzie w Szczecinie. Dwa spotkania zostaną rozegrane dzień po dniu, najpierw 2 a następnie 3 września. 7 dni później (10 września) Meblarze zainaugurują sezon 2016/2017 meczem z Wisłą Orlen Płock w Elblągu.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%