13:09 / 18.11.2014

Meblarze wygrywają w III lidze i chcą awansować

Piłkarze ręczni Meble Wójcik II Elbląg wygrali z MLKS Borowiakiem Czersk 38-28 i z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w III lidze. Zespół, który niedawno powstał z chęci kilkunastu pasjonatów tej dyscypliny, zdołał pokazać rywalom, że jest głównym kandydatem do zwycięstwa na tym szczeblu rozgrywkowym. Ich spotkania przyciągają wielu kibiców na halę przy ul. Kościuszki.

Meblarze przystąpili do meczu w nieco osłabionym zestawieniu, bowiem ze względu na kontuzję kolana ze składu wypadł podstawowy zawodnik „siódemki”, a zarazem kapitan zespołu Piotr Sadowski. W jego miejsce trener Andrzej Rusznicki desygnował do gry Grzegorza Sieńkowskiego, który zanotował kapitalny występ przed tygodniem w Morągu.

Mecz „ na szczycie” lepiej rozpoczęli goście z Czerska, którzy w 14 minucie objęli nieoczekiwanie prowadzenie 6:4. Elblążanie powoli wchodzili w mecz, jednak z każdą kolejną minutą zaczynali się rozkręcać. Zaczęli twardziej i szczelniej grać w obronie, a w ataku skuteczniej, dzięki czemu w 24 minucie po bramce Łukasza Janowicza wyszli na prowadzenie 10:7. W końcówce I połowy widoczna była już przewaga Meblarzy, którzy za sprawą dwóch trafień Tomasz Janowicza oraz jednego Macieja Borsukowicza zeszli na przerwę z 5 bramkowaązaliczką 14:9.

W II połowie Meble Wójcik II całkowicie przejęli kontrolę nad meczem. Wystarczyło 6 minut, aby gospodarze odjechali przeciwnikowi na dystans 9 bramek. W 45 minucie po bramce Grzegorza Sieńkowskiego Elblążanie objęli najwyższe prowadzenie – 27:16. Do końca meczu zawodnicy obu ekip grali bramka za bramkę i w konsekwencji Meblarze zwyciężyli 38:28.

Teraz Meble Wójcik II czeka przerwa w rozgrywkach. Kolejne spotkanie w ramach 6 kolejki podopieczni Andrzeja Rusznickiego zagrają 7 marca na własnym terenie z GUKS Bellator Ryjewo.

Meble Wójcik II Elbląg - MLKS Borowiak Czersk 38-28 (14-9)

Meble Wójcik II Elbląg: Kozik, Smoliński – Grynis 14, Janowicz 10, Boruskowicz 4, Sieńkowski 3, Chudziński 3, Grzybek 2, Koteluk 1, Janowicz 1, Nikoporowicz, Rusznicki, Wiśniewski.