18:45 / 13.08.2016

Meble Wójcik Elbląg bez zwycięstwa w Kwidzynie

Zakończył się dwudniowy turniej o Puchar Prezesa MMTS Kwidzyn. Od piątku (12 sierpnia) do soboty cztery ekipy, które w tym sezonie będą częścią nowej zawodowej Superligi piłkarzy ręcznych, rywalizowały najpierw w półfinałach, a następnie zwycięzcy spotkali się w meczu o triumf w całych zawodach, a przegrani w konfrontacji o najniższe miejsce podium. Najlepsi z grona uczestniczących zespołów okazali się szczypiorniści gospodarzy, czyli czwartej ekipy poprzedniego sezonu ligowego w Polsce. W wielkim finale pokonali KPR Legionowo, a dzień wcześniej odprawili z kwitkiem Meblarzy. Elblążanie w potyczce o trzecią lokatę podejmowali Chrobry Głogów, ale także i to spotkanie - pomimo znacznie lepszego występu - nie przyniosło naszym zawodnikom satysfakcji ze zwycięstwa. Drużyna Jacka Będzikowskiego zajęła ostatecznie 4 miejsce w turnieju, jednakże do rozpoczęcia rozgrywek ligowych pozostał cały miesiąc i jest dużo czasu na wyeliminowanie mankamentów we własnej grze.

To była pierwsza tak dogodna sposobność, aby sprawdzić swoje możliwości na tle zespołów ze sporym bagażem superligowych doświadczeń. Wcześniej szczypiorniści z Elbląga mieli okazję zmierzyć się tylko z Wybrzeżem, które jednak podobnie jak i oni, dopiero co awansował (z powrotem) do "14" najlepszych ekip w kraju. Później nastąpiło drugie przetarcie, także z trójmiejską ekipą, tym razem z Gdyni, czyli Spójnią. Jeden sprawdzian zakończył się remisem, a drugi wysokim zwycięstwem, ale to dopiero turniej w Kwidzynie mógł uzmysłowić piłkarzom Wójcika, jak wygląda rywalizacja na najwyższym poziomie w Polsce. Dobitnie o tym przekonali się już w półfinale, gdzie starali się dotrzymać kroku kwidzynianom, co niestety udało się raptem do przerwy.

Najlepszy okres spotkania z MMTS-em w grze elbląskiej ekipy przypadł na 20 minutę pierwszej części. Od rozpoczęcia pojedynku cały czas lekko na prowadzeniu byli gospodarze, ale w końcu elblążanie złapali właściwy rytm i doprowadzili do wyrównania po 10. Piłkarze trenera Patryka Rombla szybko jednak odzyskali kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi i jeszcze przed przerwą osiągnęli lekką przewagę nad podopiecznymi Jacka Będzikowskiego. Do przerwy było zatem 13:10. Po zmianie stron, gra Wójcika zupełnie się posypała, co skrzętnie wykorzystywali raz za razem kwidzynianie. Nie funkcjonowały skrzydła do spółki z rozegraniem. Elblążanie notowali sporo strat, a to otwierało okazję do szybkich kontr, które najczęściej kończyły się celnymi rzutami. MMTS z każdą minutą powiększał swoją dominację, a końcowy wynik 30 do 19 najlepiej obrazuje przepaść w drugiej części pomiędzy oboma drużynami.

MMTS Kwidzyn - Meble Wójcik Elbląg 30:19 [13:10]

MWE: Dudek, Fiodor, Ram, Malczewski, Dorsz, Paweł Adamczak 1, Janiszewski 3, Szopa 3, Nowakowski 2, Olszewski, Piotr Adamczak, Netz 2, Malandy, Kupiec 3, Żółtak 3, Tórz 2.

Trener: Jacek Będzikowski.

W meczu o trzecie miejsce z Chrobrym Głogów nie mogli wystąpić rozgrywający: Jakub Olszewski oraz Kamil Netz. Mimo wszystko elblążanie zagrali bardzo przyzwoite 60 minut. Poprawili błędy z poprzedniego starcia z MMTS-em, które były tragiczne w konsekwencji, i mecz nie był już tak jednostronny jak w drugiej odsłonie półfinałowej. Meblarze kilkakrotnie przejmowali inicjatywę na parkiecie, dzięki czemu wysuwali się na prowadzenie, którego nie oddali już do przerwy (13:12). Po wznowieniu piłkarze Chrobrego starali się nie stracić kontaktu z rywalem. Niestety im bliżej było końca, tym bardziej zarysowywała się przewaga głogowian. Na kilka minut przed końcem Chrobry miał na swoim koncie 3 bramki więcej, których już nie udało się odrobić, choć elblążanie bardzo się starali. Na doprowadzenie do wyrównania nie starczyło już jednak czasu i Meblarze przegrali drugi mecz turnieju 24 do 25 i zakończyli imprezę na 4 pozycji. Puchar pozostał w Kwidzynie, a gospodarze wygrali w finale z Legionowem 30:29.

Chrobry Głogów - Meble Wójcik Elbląg 25:24 [12:13]

MWE: Dudek, Fiodor, Ram, Malczewski 1, Dorsz 2, Paweł Adamczak 3, Janiszewski 2, Szopa 3, Nowakowski 4, Piotr Adamczak 3, Malandy 1, Kupiec 2, Żółtak 2, Tórz 1.

Klasyfikacja końcowa turnieju o Puchar Prezesa MMTS Kwidzyn:

1. MMTS Kwidzyn

2. KPR Legionowo

3. Chrobry Głogów

4. Meble Wójcik Elbląg

Kolejny etap przygotowań do sezonu 2016/2017 zakończy Międzynarodowy turniej w Malborku, który ma odbyć się już za tydzień.