19:30 / 07.03.2015

Meble Wójcik Elbląg ograł Warmię

W derbach województwa Meble Wójcik Elbląg wygrał z Warmią Olsztyn. Tym sposobem nadal ma szanse na wywalczenie miejsca w najlepszej piątce. Gospodarze zaprezentowali skuteczną grę i zasłużenie wygrali z tym trudnym rywalem.

Od początku rywalizacji na boisku była wyrównana walka. Kilka pierwszych minut i na tablicy widniał remis, jednak w następnych akcjach Meblarze za sprawą skrzydłowych doprowadzili do nieznacznej przewagi. W 15 minucie kontuzji doznał Grzegorz Dorsz jednak to nie wpłynęło na postawę podopieczych trenera Dariusza Molskiego. Przeciwnik nie potrafił ustawić się w obronie i to przekładało się na niemała liczbę kar.  W 18 minucie miejscowi wykorzystali podwójne osłabienie i zdobyli trzy bramki z rzędu. Przez chwilę nawet trzech zawodników gości było na ławce rezerwowych. Do przerwy 15-13 dla Wójcika.

W drugiej połowie trwała wyrównana walka. Warmia zdołała nawet odskoczyć na dwa trafienia jednak Meblarze konsenkwentnie odrabiali tę przewagę. W naszej bramce Marcin Głebocki oraz Adrian Fiodor odbijali kilka groźnych piłek. W ataku Wójcik wykorzystywał prawie każda okazję. W końcówce zdobył 4 bramki z rzędu i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Meble Wójcik Elbląg - Warmia Olsztyn 31-30 (15-13)

Meble Wójcik Elbląg: Głębocki, Fiodor - Olszewski 4, Nowakowski, Malczewski 1, Spychalski, Gryz 1, Gębala 4, Szopa 6, Serpina 1, Kostrzewa, Adamczak 7, Malandy, Kupiec 1, Dorsz 6

Kary:14 min

Warmia Olsztyn: Zakręta, Gawryś - Królik 9, Hegier 1, Nogal, Kopyciński 5, Sikorski 1, Jankowski 5, Krawczyk 4, Deptuła 1, Drozdzik 3, Malewski 1, Bonk, Koledziński

Kary: 14 min