20:20 / 03.10.2015

Meble Wójcik Elbląg wygrywa z rezerwą wicemistrza

Podopieczni trenera Dariusza Molskiego wygrali na wyjeździe z Orlenem Wisłą II Płock 28-35. Rywal to zaplecze występującego w Superlidze zespołu wicemistrza Polski. Gospodarze są w dobrej formie więc tym bardziej trzeba docenić triumf naszych zawodników.

Wisła II Płock to beniaminek w tych rozgrywkach. Mimo tego potrafi w dotychczasowych spotkaniach pokazać niezłą dyspozycję. Nafciarze ograli na wyjeździe Spójnię Gdynia kilkoma bramkami. Gospodarze dysponują silną, w którym występują młodzi zawodnicy. Meblarze po niedawnej przegranej z Warmią Traveland Olsztyn walczyli o zdobycz punktową..

W rywalizacji derbowej nasi zawodnicy mieli problem z trafieniem do bramki rywala. Starcie na pakiecie beniaminka było szansą dla Wójcika na skuteczną postawę w sytuacjach rzutowych. W pierwszych minutach prowadziła Wisła jednak nie potrafiła odskoczyć na kilka bramek. Spotkanie było wyrównane, mimo tego w pierwszej części Meblarze osiągnęli przewagę. Do przerwy 15-17. W drugiej części Wisła zdołała zremisować jednak w kluczowych momentach Wójcik wykazał się charakterem. W każdej następnej akcji Meblarze imponowali skuteczną postawą. Efektowny triumf odbudował pozycje Wójcika w lidze

Orlen Wisła II Płock - Meble Wójcik Elbląg 28-35 (15-17)