11:24 / 14.03.2015

Meble Wójcik II Elblag ograł Olsztyn

Zespół Meble Wójcik II Elbląg wygrał na własnym terenie 31-27 ze Szczypiorniakiem II Olsztyn. Spotkanie było wyrównane do pewnego momentu, w którym gospodarze uzyskali przewagę. Dla podopiecznych trenera Andrzeja Rusznickiego to następny krok w kierunku wywalczenia awansu do silniejszych rozgrywek.

Od początku spotkania obydwa zespoły nie grzeszyły skuteczną grą. Szczypiorniak prowadził w 5 minucie 1-3. Wówczas do pracy wziął się zespół miejscowych. Bramki Tomasza Estala, Pawła Grynisa oraz Grzegorza Sieńkowskiego i prowadzenie gospodarzy. W 15 minucie Sieńkowski trafił na 7-5 i Meblarze zaczęli kontrolować rywalizację. Po bramce w 27 minucie Karola Stolarowicza było 15-9 dla Wójcika. Do przerwy 16-12.

Dobrą dyspozycję zaprezentował rezerwowy bramkarz gospodarzy Zenon Korzeniowski, który obronił kilka rzutów karnych. W końcówce drugiej części Szczypiorniak wykorzystywał słabszą dyspozycję gospodarzy. Nasz zespół popełniał błędy i przewaga zaczęła się zmniejszać na korzyść rywala. Mimo tego udało się utrzymać wygraną. Kibice nagrodzili gromkimi brawami postawę Wójcika.

Meble Wójcik II Elbląg - Szczypiorniak II Olsztyn 31-27 (16-12)

Meble Wójcik Elbląg: Korzeniowski, Kozik - Borsukowicz 9, Sieńkowski 4, Estal 2, Grynis 3, Koteluk, Nikoporowicz 2, Wadowski 2, Janowicz 3 Sadowski, Grzybek 1, Stolarowicz 3, Janowicz 2, Rusznicki