13:09 / 11.02.2015

Meble Wójcik II Elbląg wygrywa z II – ligowcem

Do treningów po zimowej przerwie wrócili piłkarze ręczni Meble Wójcik II Elbląg. Celem podopiecznych Andrzeja Rusznickiego jest wygranie wszystkich meczów w rundzie rewanżowej i utrzymanie fotela lidera rozgrywek III ligi. Przypomnijmy, iż Meble Wójcik rundę rewanżową rozpoczną 7 lub 8 marca meczem w hali MOS z Bellatorem Ryjewo, którego pokonali jesienią różnicą 10 trafień.

Na pierwszym treningu w nowym roku elblążanie spotkali się 26 stycznia. Niestety, już po kilku minutach odnowiła się kontuzja kolana kapitana zespołu Piotra Sadowskiego. W najbliższych dniach przejdzie on szczegółowe badania, po których okaże się czy „Farmer” wzmocni zespół w rundzie rewanżowej. W I fazie przygotowań Meblarze skupili się na przygotowaniu kondycyjnym oraz wytrzymałościowym. Podsumowaniem tego etapu był rozegrany sparing z Tytanami Wejherowo występującymi w wyższej klasie rozgrywkowej. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem elblążan 35:28. Meblarze nerwowo rozpoczęli mecz i w 20 minucie przegrywali 9:10. W II połowie zaczęli grać spokojniej i rozważniej osiągając nawet 11 bramkowe prowadzenie.

Meble Wójcik II Elbląg - Tytani Wejherowo 35-28

Meble Wójcik II Elbląg: Smoliński,Kozik,Korzeniowski – Borsukowicz 7, Stolarowicz 6, Grynis 6, Sieńkowski 5, Janowicz T. 3, Estal 3, Grzybek 2, Nikoporowicz 1, Koteluk 1, Stradomski 1, Janowicz Ł., Wójcik, Rusznicki, Wiśniewski, Sobczyński.

W II fazie przygotowań elblążanie będą pracować nad taktyką, a możliwy jest również kolejny sparing z II ligowcem (Tczew lub Wejherowo).