› sport
10:44 / 14.06.2013

Mecz o pietruszkę i kontrakty na kolejny sezon. Olimpia kończy ligę

Mecz o pietruszkę i kontrakty na kolejny sezon. Olimpia kończy ligę

fot. Michał Kuna

Czas na zakończenie sezonu II ligi. Olimpia Elbląg zagra na wyjeździe z Pelikanem Łowicz. Mecz nie będzie miał większego znaczenia dla układu tabeli, bowiem już wiadomo, że do I ligi awansuje Wisła Płock oraz Puszcza Niepołomice.

Gracze Pelikana są przed ostatnim meczem na wysokim trzecim miejscu w tabeli. Jeszcze na trzy kolejki przed końcem sezonu piłkarze z Łowicza byli wśród zespołów pretendujących do awansu do I ligi. I wtedy to Pelikan Pelikan bezbramkowo zremisował z walczącym o utrzymanie Świtem, a następnie przegrał 2:1 ze Stalą Rzeszów. Tym meczem piłkarze przekreślili swoje marzenia. Porażki z rzeszowianami nikt się nie spodziewał. Mimo, że w meczu z Olimpią piłkarze już o nic nie walczą, to jednak chcą wygrać i godnie pożegnać się ze swoimi kibicami. Chcą chociaż w ten sposób podziękować im za doping i wsparcie w tym sezonie. Dodatkowo jak mówi trener gospodarzy „dla kilku zawodników jest to mecz o pozostanie w kadrze na kolejny sezon. Tym meczem mogą udowodnić swoją przydatność do zespołu” - wskazuje Grzegorz Wesołowski.

Elbląscy zawodnicy również walczą już tylko o prestiż. Obecnie są na 7 miejscu w tabeli, po tym jak swój ostatni ligowy mecz Radomiak Radom wygrał 1:0. Olimpia jeśli chce zakończyć sezon na 6 miejscu, musi koniecznie wygrać spotkanie z Pelikanem. Jest szansa, że w pierwszym składzie zagra już Kirił Raduszko, który powrócił ze zgrupowania kadry Białorusi U-21. Olimpia Elbląg jak co roku w przerwie letniej będzie dokonywać szerokich zmian w składzie. Po meczu z Wisłą Puławy w poprzedniej kolejce, trener Oleg Raduszko powiedział, że „w przerwie przed kolejnym sezonem odejdzie 5-6 dobrych zawodników. Znów więc będziemy musieli grać młodymi piłkarzami. Ale poradzimy sobie”. Te słowa znajdują potwierdzenie w wynikach zespołu. W rundzie jesiennej Olimpia zgromadziła 24 punkty, a po dużych zimowych zmianach w składzie, w rundzie wiosennej wywalczyła taką samą ilość punktów, a został jeszcze jeden mecz do rozegrania.

Miejmy nadzieję, że w pożegnalnym meczu sezonu oba zespoły znajdą jeszcze tyle sił i motywacji, by zagwarantować kibicom sporo emocji i ciekawe widowisko.

Mecz Pelikan Łowicz – Olimpia Elbląg rozpocznie się o godzinie 17:00 w sobotę.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%