18:19 / 07.06.2013

Medale elbląskich kick bokserów

Z dużymi sukcesami do kraju wrócili nasi kick boxerzy. W dniach od 31 maja do 2 czerwca wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju o Puchar Świata Rimini 2013 we Włoszech.

Turniej był bardzo mocno obsadzony, łacznie wystartowało w nim 2665 zawodników. Pojedynki odbywały się jeden po drugim. Elblążanie wywalczyli dwa brązowe medale. Patryk Madera w kategorii light contack do 94 kg w drodze do medalu stoczył trzy ciężkie walki, z czego dwie rozstrzygnął na własną korzyść. Dopiero w trzeciej poniósł porażkę, z rywalem, który dysponował lepszymi warunkami fizycznymi. Z takim samym rezultatem z Włoch wrócił Adrian Zieliński (kick light do 94 kg), który również przegrał w trzeciej walce, z obywatelem tamtejszego kraju.

Najwyższe miejsce z elblążan wywalczył Adrian Durma, który w kategorii do 69 kg zdobył srebro, po porażce 1:2 z Ukraińcem. Warto wspomnieć, że była to najbardziej obsadzona kategoria wagowa w turnieju.

Zawodnicy godnie zaprezentowali barwy naszego kraju, wykazali się dużym sercem do walki i zaangażowaniem. Ranga tego turnieju jest zbliżona do poziomu mistrzostw świata. Było to więc doskonale przetarcie dla Adriana Durmy, przed listopadowymi mistrzostwami w Turcji, na które się wybiera.