› bieżące
09:57 / 25.11.2014

Medale Elbląskich Orłów!

W Białymstoku w od czwartku do niedzieli zostały rozegrane międzynarodowe zawody 4 EVO CUP w short-tracku, w których rywalizowało 164 zawodników i zawodniczek z Rosji, Litwy, Białorusi, Ukrainy i Polski. Dobrze spisali się podopieczni Ireneusza Borowiecki z elbląskiego Klubu Sportowego Orzeł którzy wywalczyli 24 medale (7 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych).

Stolica Podlasia przez trzy dni gościła łyżwiarzy szybkich specjalizujących się w jeździe szybkim na krótkim torze dobrze spisali się elbląscy łyżwiarze którzy wywalczyli 24 medale 7 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych. Największym wydarzeniem zawodów był udział Sebastiana Kłosińskiego reprezentant elbląskiego Orła ,który od tego sezonu zmienił specjalizację i ściga się na długim torze. Po mimo zmiany łyżew na panczeny wywalczył dwa medale srebrny na dystansie 3000 m i brązowy na dystansie 1500m. Medale indywidualnie dla Elbląga wywalczyli Sebastian Kłosiński, Weronika Surowiec, Karolina Borowiecka, Rafał Adamkowski, Krystian Giszka, Kamila Stormowska i sztafeta kobiet w składzie Kamila Stormowska, Kamila Stankiewicz, Wiktoria Szefler.

Decyzją Zarządu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego dwoje elblążan Dorota Kisielewska i Benjamin Rumak zostało powołanych do kadry narodowej na zawody Danubia Cup, które rozegrane zostaną w austriackim Graz.

Ponadto informujemy, że decyzją Zarządu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego dwoje elbląskich łyżwiarzy szybkich dostało powołanie do kadry narodowej na Puchar Świata w Heerenveen  Sebastian Kłosiński i Adrian Wielgat. Życzymy udanych startów