› bieżące
14:47 / 09.04.2014

Mediakacje – wakacyjne warsztaty dla młodzieży

Mediakacje – wakacyjne warsztaty dla młodzieży

fot. nadesłane

Młodzieży! Jeśli stoicie przed wyborem wakacyjnych atrakcji albo, co gorsza, wisi nad wami widmo „niewyjeżdżania” nigdzie, głowa do góry. CSE Światowid i portal eKulturalni.pl zapraszają młodzież na Mediakacje - wakacje z mediami, czyli szereg warsztatów (na miejscu i w terenie) ze specjalistami z zakresu nowych mediów, blogerami, dziennikarzami i ludźmi kultury. Wszystko za darmo!

Przez sześć dni bezpłatnych warsztatów młodzież będzie uczyć się, jak kreować swój wizerunek w nowych mediach, jak wypromować wytworzone przez siebie treści i podnosić jakość udostępnianych w sieci materiałów.

- Wiemy, że młodzi ludzie doskonale potrafią poruszać się w nowych mediach – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl – Ale chcemy, by korzystali z nich z głową. By mieli świadomość, że to, co zamieszczają w sieci może mieć wpływ na ich przyszłość, że na przykład udostępnione zdjęcie z imprezy może zobaczyć potencjalny pracodawca. Pokażemy, że da się zaistnieć w internecie i zyskać swoje grono odbiorców publikując wartościowe treści – zauważa redaktor eKulturalni.pl. - Chcielibyśmy też zwrócić uwagę na miejsce kultury w sieci, będziemy więc mówić o dostępie do informacji kulturalnych, ale również o kulturze osobistej, o zachowaniach w wirtualnej przestrzeni.

Uczestnicy warsztatów spotkają się m.in. z artystą, który prezentuje swoją twórczość za pomocą nowych mediów i specjalistą od social media. Do Elbląga przyjadą też blogerki z regionu, a uczestnicy zajęć pojadą w teren (Olsztyn, Ełk, Giżycko), by tam wypromować imprezy kulturalne.

- Będziemy robić gry miejskie, street arty, flash moby, harlem shake, swoje wersje teledysku „Happy”, czy co tam w lipcu będzie na czasie, by dotrzeć do mieszkańców i wrzucić kulturę do sieci – zapowiada Zuzanna Gajewska.

Zapisy ruszą po świętach wielkanocnych, ale zainteresowanych już teraz informujemy, że warsztaty odbędą w lipcu (między 7. a 12.) Liczba miejsc ograniczona. Bieżące informacje na eKulturalni.pl

„Mediakacje” to bezpłatne warsztaty z nowych mediów dla osób powyżej 16. roku życia, które są częścią projektu eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach, realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i portal eKulturalni.pl.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Autor: CSE Światowid

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%