› bieżące
15:10 / 19.11.2013

Medytacja dźwięku – Mammoth Ulthana w Galerii EL

Medytacja dźwięku – Mammoth Ulthana w Galerii EL

fot. Nadesłane

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na koncert projektu Mammoth Ulthana,który odbędzie się 27 listopada 2013 r. o godz. 19. Wstęp 10 zł.

Mammoth Ulthana to duet muzyków (Jacek Doroszenko, Rafał Kołacki), tworzących organiczne kompozycje muzyczne. Elektronika zmieszana jest tu z brzmieniem gongów, dzwonów, rogów i zestawu instrumentów etnicznych. Idea formy muzycznej zespołu opiera się na wzajemnym przenikaniu brzmienia tradycyjnych instrumentów akustycznych ze strukturami dźwiękowymi generowanymi przez oprogramowanie komputerowe. Wynikiem kombinacji jest intensywna przestrzeń muzyczna osadzona na solidnych podstawach kompozycyjnych, a jednocześnie bogata w partie nieprzewidzianych zdarzeń dźwiękowych. Koncepcja ideologiczna projektu jest zbudowana wokół wizji plemienia Mammoth Ulthana, prastarej społeczności szamanów. Muzycy starają się wcielić w życie fenomen doświadczania rzeczywistości poprzez medytację dźwięku, niekoniecznie w stricte muzycznym charakterze. Występom duetu towarzyszy kontemplacyjna projekcja wizualna.

"Czego możecie się spodziewać po krążku? Na pewno wspaniałej odskoczni od otaczającego nas pędzącego świata i gonitwy o chleb. Jeśli szukacie oddechu od dźwięków miasta zaręczam że nie będziecie zawiedzeni. Fanów ambientowych brzmień i postindustrialnych klimatów nie muszę dalej zachęcać. Inni otwarci słuchacze myślę że także będą zadowoleni." http://www.darknation.eu/

"Muzyka Mammoth Ulthana, która sama stanowi przecież mariaż techniki i tradycyjnej akustyki, muzyka plemienia mediatorów, poszukiwaczy spotkania, pozwala nam choć na chwilę odnaleźć harmonię pomiędzy naturą i cywilizacją, umysłem i światem zewnętrznym, ciałem i duchem." http://www.musicnow.pl/

Jacek Doroszenko: elektronika, losowe przedmioty dźwiękowe, pianino cyfrowe Rafał Kołacki: gongi orientalne, misy tybetańskie, etniczne instrument perkusyjne, rogi zwierzęce, grzechotki, rury, dzwonki.

Informacje: Beata Branicka, tel. 55 625 67 80, beata.b@galeria-el.pl

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%