13:57 / 20.11.2015

Metrotest mistrzem jesieni w lidze PELA

Rozgrywki PELA to świetna sprawa, bierze w nich udział około trzystu osób, a dla wielu z nas jest to jedyne zajęcie po pracy - uważa Radosław Pruska z zespołu Metrotest. Jego drużyna została właśnie najlepszym zespołem rundy jesiennej rozgrywek organizowanych przez MOSiR.

Prezentowali najrówniejszy poziom, w trudnych chwilach potrafili się podnieść i odmienić losy meczu, a do tego jesienią nie przegrali ani jednego meczu. To wszystko sprawiło, że Metrotest zasłużenie został mistrzem pierwszej rundy i przerwę zimową spędzi na fotelu lidera. Swoje największe atuty zaprezentowali w ostatnim meczu pierwszej rundy, kiedy przyszło im się zmierzyć z zawsze groźną ekipą U-99. I to właśnie rywale lepiej rozpoczęli spotkanie. Mądra i uważna gra w obronie oraz groźne kontrataki sprawiły, że do przerwy, po golu Grzegorza Pereta U-99 prowadziło 1:0. W drugiej odsłonie na 2:0 podwyższył Marcin Trochowski i od tego momentu jeszcze ciekawiej zrobiło się na boisku. Metrotest ruszył do zdecydowanych ataków, raz po raz siejąc zamieszanie w szeregach obronnych rywali. Sygnał do jeszcze większego naporu dał Tomasz Jodziałło, który strzelił bramkę kontaktową. Metrotest poszedł za ciosem i w ciągu ostatnich minut zdołał odmienić losy meczu. Najpierw do remisu doprowadził Mateusz Jachimowicz, a jedną z ostatnich akcji na zwycięską bramkę zamienił Cezary Boros. Tym samym Metrotest wygrał 3:2 i zachował miano jedynej niepokonanej drużyny w lidze.

- Pierwszą rundę w naszym wykonaniu oceniam bardzo dobrze - twierdzi Radosław Prusak z zespołu Metrotest. - Jako jedyna drużyna jesienią nie przegraliśmy żadnego meczu. Zimą na pewno będzie nam brakowało tej rywalizacji, bo dla wielu z nas udział w rozgrywkach organizowanych przez MOSiR to jedyne zajęcie po pracy. Przerwę wykorzystamy jednak aktywnie, biorąc udział w rozgrywkach halowych, gdzie bronimy mistrzowskiego tytułu.

Na drugim miejscu w tabeli przerwę zimową spędzą Sąsiedzi, których postawę można uznać za największą niespodziankę obecnego sezonu. I choć w ostatniej kolejce pauzowali, to zdobyte wcześniej punkty pozwoliły tej drużynie zadomowić się w czubie tabeli. Sąsiedzi w siedemnastu rozegranych meczach zanotowali dwanaście zwycięstw, pokonując m.in. ekipę U-99. Trzy mecze zremisowali, w tym 3:3 z mistrzem jesieni ekipą Metrotest. Jedyna porażka przypadła na szóstą kolejkę w której Sąsiedzi ulegli 2:4 zespołowi ECM El-Hurt. W porównaniu z poprzednim sezonem Sąsiedzi to zdecydowanie bardziej zgrana drużyna, w której ciężar zdobywania goli nie spoczywa już na Sebastianie Pawłowskim, a rozkłada się na pozostałych graczy.

Zadowoleni z pierwszej rundy mogą być także piłkarze zespołu ERGO Hestia Legioniści, którzy do trzeciego miejsca tracą zaledwie dwa punkty. Wiosną zamierzają zaatakować podium, co potwierdzili w ostatnim jesiennym meczu, pokonując AC Helloween 4:2. Legioniści szybko uzyskali prowadzenie i w kolejnych minutach kontrolowali wydarzenia na boisku. Nieco zamieszania w ich szeregi wkradło się pod koniec pierwszej odsłony, po tym jak bramkę dla rywali strzelił Mateusz Mierzejewski. W drugiej odsłonie Legioniści dołożyli jeszcze dwa gole i mogli cieszyć się z kolejnego ligowego zwycięstwa. W pierwszej rundzie Legioniści jedenaście razy wygrywali, zanotowali jeden remis i cztery razy przegrali. Z boiska schodzili pokonani w meczach z: Sąsiadami (4:5), Metrotestem (2:6), U-99 (1:3) oraz Ideal Okna (2:4).

- Poziom ligi z roku na rok jest coraz lepszy, my walczyliśmy o górną część tabeli, znajdujemy się w niej i na pewno na wiosnę będziemy atakowali podium, a czy nam się uda, to się dopiero okaże - uważa Kamil Kowalski z zespołu ERGO Hestia Legioniści, który jest najskuteczniejszym strzelcem PELA po pierwszej rundzie. - Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zdobyć tyle bramek, ale muszę zaznaczyć, że cały zespół pracuje na to bym mógł zdobywać ich jak najwięcej. Mam nadzieję, że tę formę podtrzymam na wiosnę i wynik strzelecki będzie podobny.

Po pierwszej części sezonu w klasyfikacji strzelców na prowadzeniu znajduje się wspomniany Kamil Kowalski z zespołu ERGO Hestia Legioniści, który w siedemnastu meczach zdobył 36 bramek. Drugiego w tej klasyfikacji Sebastiana Pawłowskiego z Sąsiadów wyprzedza o sześć bramek. Na najniższym stopniu podium znajduje się Tomasz Nowicki z drużyny AS-TRANS, który do tej pory 29 razy pokonał bramkarzy rywali. Drużyny uczestniczące w rozgrywkach Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD czeka teraz przerwa zimowa. Ponownie do rywalizacji sportowej powrócą w marcu przyszłego roku, natomiast mistrza PELA poznamy na początku czerwca.

Wyniki 17. kolejki:

ECM El-Hurt - Białe Orły 7:3 (3:1)

ECM El-Hurt: Arkadiusz Klemens 2 bramki, Wojciech Jurewicz 2, Kacper Szulc 1, Sławomir Korpalski 1, Robert Święcicki 1.

Białe Orły: Piotr Piotrowicz 2, Andrzej Ziółkowski 1.

AKS Stokrotki - Awatar 2:4 (1:1)

AKS Stokrotki: Łukasz Zboch 1, Zdzisław Bralewski 1.

Awatar: Kamil Heidner 2, Dawid Miałdun 1, Paweł Kowalski 1.

EL Skład - PBG Jankowiak 3:6 (0:3)

EL Skład: Artur Ziemczonek 1, Mariusz Fil 1, Henryk Taraszkiewicz 1.

PBG Jankowiak: Maciej Lachowicz 2, Roman Olszewski 2, Karol Przybyła 1, Tomasz Szwarc 1.

AS-TRANS - Ideal Okna 4:0 (0:0)

AS-TRANS: Tomasz Nowicki 2, Kamil Syroka 2.

BAD-BOYS - AFK 1:6 (1:5)

BAD-BOYS: Krzysztof Ługiewicz 1.

AFK: Patryk Nadachewicz 2, Karol Miller 2, Michał Bocoń 1, Bartłomiej Borysiak 1.

FC Zajazd - Karo 3:1 (1:1)

FC Zajazd: Michał Kamiński 2, Dawid Mańkowski 1.

Karo: Łukasz Korzeniowski 1.

ERGO Hestia Legioniści - AC Helloween 4:2 (2:1)

ERGO: Kamil Kowalski 3, Dawid Wandyk 1.

AC Helloween: Mateusz Mierzejewski 1, Marcin Grubecki 1.

Metrotest - U-99 3:2 (0:1)

Metrotest: Tomasz Jodziałło 1, Mateusz Jachimowicz 1, Cezary Boros 1.

U-99: Grzegorz Peret 1, Marcin Trochowski 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR w zakładce Piłkarska Elbląska Liga Amatorów.