› bieżące
12:30 / 02.06.2015

Metrotest w mistrzowskiej koronie

To co jeszcze kilka kolejek temu było zaledwie przewidywaniami, teraz stało się już faktem. W Piłkarskiej Elbląskiej Lidze Amatorów HYDROBUD organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, tytuł mistrzowski w sezonie 2014/2015 wywalczyli piłkarze Metrotestu.

Bez wątpienia najlepszą i najrówniej grająca drużyną w przekroju całego sezonu był Metrotest i to właśnie temu zespołowi najbardziej należała się mistrzowska korona. Metrotest jeszcze w rundzie jesiennej objął fotel lidera i utrzymał go do ostatniej kolejki, mając na koniec rozgrywek aż dziewięć punktów przewagi nad drugą ekipą w tabeli. I choć ostatnia kolejka nie miała już wpływu na losy mistrzowskiego tytułu, to Metrotest bardzo poważnie potraktował pojedynek z wiceliderem AC Helloween. Jak się można było spodziewać spotkanie od początku było zacięte i wyrównane, a na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 2:2. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Najpierw Metrotest wyszedł na prowadzenie 4:2, ale ambitnie grający rywale ponownie zdołali doprowadzić do wyrównania 4:4. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem ostatnie decydujący cios zadał Metrotest, a wynik spotkania na 5:4 ustalił Cezary Boros.

O ile zwycięzcę ligi znaliśmy już kilka tygodni temu, to fascynująco zapowiadała się walka o dwa pozostałe miejsca na podium. Jako pierwsi z tej rywalizacji odpadli Sąsiedzi, którzy na zakończenie niespodziewanie przegrali z niżej notowanym Blues ENERGO ZET. Także i w tym przypadku pierwsza odsłona zakończona wynikiem 2:2, nie dała jasnej odpowiedzi, kto tego dnia jest lepszy. Na nią czekać musieliśmy do ostatniego gwizdka sędziego, po którym okazało się, że sporą niespodziankę sprawił Blues ENERGO ZET, zwyciężając 6:5. Tak więc po tym meczu w walce pozostały już tylko trzy zespoły, U-99, ERGO Legioniści oraz AC Helloween, które ligę zakończyło wspomnianą już porażką 4:5 z Metrotestem. AC Helloween by zachować fotel wicelidera musiał liczyć na potknięcie U-99, które mierzyło się z sąsiadującymi w tabeli Legionistami. Obie ekipy zdawały sobie sprawę z wagi i rangi spotkania, co widoczne było także w poczynaniach na boisku. Dlatego też do przerwy kibice obejrzeli tylko jednego gola, a jego autorem okazał się Andrzej Trochowski z U-99. Po przerwie ERGO Legioniści uzyskali optyczną przewagę, częściej gościli w polu karnym rywali, ale nie miało to przełożenia na wynik i mecz zakończył się wygraną U-99.

Po ostatnim spotkaniu odbyło się uroczyste zakończenie i wręczenie nagród. Puchary, medale oraz dyplomy, trzem najlepszym zespołom wręczył Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dodatkowo, każda z trzech pierwszych drużyn otrzymała bony upominkowe o wartości 300, 200 i 100 złotych do wykorzystania w sklepach Sport Lux. Natomiast statuetki i upominki rzeczowe powędrowały do dwóch zawodników Metrotestu. Najlepszym bramkarzem został wybrany Artur Wrzosek, a królem strzelców Radosław Prusak, który we wszystkich meczach zdobył 64 gole. Przed zespołami teraz przerwa wakacyjna, a zapisy do kolejnej, piątej już edycji Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD, rozpoczną się pod koniec lipca.

Wyniki 30. kolejki:

AFK - Białe Orły 2:2 (0:0)

AFK: Michał Bocoń 1 bramka, Patryk Nadachewicz 1.

Białe Orły: Arkadiusz Turyna 1, Krzysztof Malinowski 1.

Awatar - AKS Stokrotki 1:6 (1:1)

Awatar: Krzysztof Stasiak 1.

Stokrotki: Łukasz Zboch 2, Jakub Haryński 2, Piotr Bałdyga 1, Leonard Glod 1.

Karo - EL Skład 2:1 (1:1)

Karo: Tomasz Barcikowski 1, Marek Skocki 1.

EL Skład: Artur Ziemczonek 1.

U-99 - ERGO Legioniści 1:0 (1:0)

U-99: Andrzej Trochowski 1.

Blues ENERGO ZET - Sąsiedzi 6:5 (2:2)

Blues: Fabian Uścinowicz 4, Karol Stankiewicz 1, Adam Turulski 1.

Sąsiedzi: Sebastian Pawłowski 2, Damian Tobiej 2, Tomasz Janaczek 1.

Metrotest - AC Helloween 5:4 (2:2)

Metrotest: Radosław Prusak 2, Bartosz Płachecki 1, Tomasz Jodziałło 1, Cezary Boros 1.

AC Helloween: Jakub Rudzianiec 2, Kamil Żmijewski 1, Marcin Grubecki 1.

10

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarz, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.