› bieżące
11:54 / 12.11.2014

Metrotest zimę spędzi na fotelu lidera PELA

Mistrzem rundy jesiennej Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD został Metrotest. Lider po pierwszej rundzie, w piętnastu rozegranych dotychczas meczach, nie stracił nawet punktu i w obecnym sezonie jest głównym kandydatem do zwycięstwa w PELA.

Za nami ostatnia już kolejka rundy jesiennej Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na zakończenie tegorocznych zmagań, tradycyjnie już nie zabrakło emocji, ładnych akcji i jeszcze piękniejszych bramek. Najciekawiej w ostatniej kolejce zapowiadały się dwa pojedynki. Najpierw prowadzący w tabeli Metrotest zmierzył się z wiceliderem AC Helloween, a następnie obrońca mistrzowskiego tytułu, ekipa U-99 zagrał z ubiegłorocznymi wicemistrzami zespołem ERGO Legioniści.

Na ostateczny układ tabeli po rundzie jesiennej, zdecydowanie większy wpływ miało to pierwsze spotkanie. Metrotest przed ostatnim pojedynkiem jesieni miał trzy punkty przewagi nad AC Helloween i właśnie konfrontacja obu tych drużyn miała zdecydować, kto przez całą przerwę zimową będzie zasiadał na fotelu lidera. Spotkanie, jak się można było spodziewać, rozpoczęło się od zdecydowanych ataków obu drużyn, ale jako pierwsi ze zdobyczy bramkowej cieszyć się mogli zawodnicy Metrotestu. W zamieszaniu w polu karnym Jakub Rudzianiec tak niefortunnie interweniował, że piłka po jego zagraniu wpadła do własnej bramki. AC Helloween szybko podniosło się po tym ciosie. Już kilka chwil później mieliśmy remis 1:1 do którego doprowadził Michał Chraniuk. To nie było jednak koniec emocji w tej części meczu. Jeszcze przed przerwą, ładnym strzałem z dystansu popisał się Cezary Boros, po raz drugi w tym spotkaniu wyprowadzając Metrotest na prowadzenie. W drugiej odsłonie, mimo wielu okazji z obu stron, wynik nie uległ już zmianie i tym samym mistrzami jesieni zostali piłkarze Metrotestu.

Równie ciekawie wyglądała konfrontacja ERGO Legionistów z U-99. Początek należał do Legionistów, którzy za sprawą Dawida Wandyka wyszli na prowadzenie. Obrońcy mistrzowskiego tytułu szybko jednak pozbierali się po tym ciosie i to oni w dalszej części meczu nadawali ton grze. Jeszcze przez przerwą do remisu doprowadził Grzegorz Peret, a w drugiej odsłonie U-99 zadało kolejne dwa ciosy. Najpierw na prowadzenie wszyli po golu Andrzeja Trochowskiego, a kiedy na 3:1 podwyższył Grzegorz Peret, wydawało się że losy pojedynku są już przesądzone. Jednak ambitnie grający Legioniści cały czas dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, a nadzieję na lepszy wynik dała bramka kontaktowa, którą strzelił Martin Kaczmarczyk. I kiedy wydawało się, że trzy punkty powędrują na konto U-99, ostatni cios w tym meczu zadali właśnie Legioniści. W ostatnich sekundach składną akcję wykończył celnym strzałem Rafał Gomułka, tym samym doprowadzając do stanu 3:3. Po tym golu sędzia zakończył spotkanie.

Im bliżej końca pierwszej rundy, tym coraz lepiej na boisku radzili sobie Sąsiedzi. W efekcie, pięć ostatnich zwycięstw sprawiło, że przerwę zimową zespół ten spędzi na trzecim miejscu w tabeli. Sąsiedzi rundę jesienną zakończyli okazałym zwycięstwem 7:1 nad ostatnim w tabeli zespołem Blues ENERGO ZET. Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak, że Sąsiedzi wygrają aż tak wysoko. Wprawdzie szybko uzyskali dwubramkową przewagę, tyle że Blues jeszcze przed zakończeniem tej części gry strzelił gola kontaktowego i obie drużyny schodziły na przerwę przy stanie 2:1. W drugiej odsłonie sygnał do ataku dał Tomasz Janaczek zdobywając trzecią bramkę dla Sąsiadów. To całkowicie podcięło skrzydła rywalom, którzy nie byli już w stanie nawiązać równorzędnej walki. Kolejne gole były już tylko autorstwa Sąsiadów. Najpierw na 4:1 podwyższył Marcin Czarnuch, dwa kolejne trafienia dołożył Sebastian Pawłowski, a wynik meczu na 7:1 ustalił Robert Białoszewski.

Wyniki 15. kolejki:

Lambada - Beerteam 3:0 walkower

AC Helloween - Metrotest 1:2 (1:2)
AC Helloween: Michał Chraniuk 1 bramka. Metrotest: Cezary Boros 1, gol samobójczy.

PBG Jankowiak - portEl.pl 3:1 (1:0)
PBG Jankowiak: Piotr Światkowski 2, Piotr Jakubiak 1. portEl.pl: Michał Rutkowski 1.

Sąsiedzi - Blues ENERGO ZET 7:1 (2:1)
Sąsiedzi: Marcin Czarnuch 2, Sebastian Pawłowski 2, Tomasz Janaczek 1, Robert Białoszewski 1, gol samobójczy. Blues: Patryk Dąbrowski 1.

ERGO Legioniści - U-99 3:3 (1:1)
Legioniści: Dawid Wandyk 1, Martin Kaczmarczyk 1, Rafał Gomułka 1. U-99: Grzegorz Peret 2, Andrzej Trochowski 1.

EL Skład - Karo 3:2 (1:2)
EL Skład: Artur Ziemczonek 2, Dominik Rzeczycki 1. Karo: Adam Siemaszko 2.

AKS Stokrotki - Awatar 3:4 (2:2)
AKS Stokrotki: Maciej Bielecki 1, Piotr Bałdyga 1, Piotr Kołecki 1. Awatar: Jakub Ignasik 1, Mariusz Kot 1, Paweł Kowalski 1, Krzysztof Stasiak 1.

Białe Orły - AFK 2:2 (0:2)
Białe Orły: Marcin Dombrowski 1, Piotr Piotrowicz 1. AFK: Sebastian Borysiak 1, Michał Bocoń 1.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, klasyfikację strzelców oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.