› bieżące
15:33 / 21.02.2014

Mężczyzna groził: ukatrupię Twoją córkę, a psy zabiję

Mężczyzna groził: ukatrupię Twoją córkę, a psy zabiję

Takimi słowami posłużył się 22-letni Adam G. wobec 56-kobiety i jej córki, mieszkającej przy ulicy Gwiezdnej w Elblągu. Mężczyzna na klatce schodowej wspólnie z kolegami pił alkohol i zaśmiecał ją niedopałkami. Mieszkająca tam kobieta zwróciła mu uwagę. Agresor został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.


Ten proceder trwał od kilku dni. W minioną środę 56-letnia mieszkanka osiedla przy ulicy Gwiezdnej w Elblągu, zdecydowała zgłosić sprawę na policję. 22-latek od co najmniej kilku dni spędzał czas z kolegami na klatce schodowej. Tam pił piwo i palił papierosy. Kobieta zwróciła mu uwagę. Adam G. zaczął ją obrażać słowami wulgarnymi, zagroził jej i jej córce śmiercią oraz otruciem ich psów. Zdeterminowany i agresywny gonił kobietę do progu domu, a gdy ta zamknęła za sobą drzwi, kopał je i próbował wyważyć.

Tego samego dnia podobną sytuacje przeżyła córka zgłaszającej. Kobiety zdecydowały się powiadomić policje. Zaraz po zgłoszeniu interweniowali policjanci prewencji lecz podejrzany zdążył uciec z klatki. Penetracja terenu też nie przyniosła rezultatów. Dalej sprawą zajęli się kryminalni, którzy ustali i zatrzymali agresora.

Wczoraj mężczyzna trafił do policyjnej celi. Został przesłuchany, a dzisiaj przedstawiono mu zarzuty. Przyznał się i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Był wcześniej notowany za znieważenie funkcjonariusza. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Odpowie teraz przed sądem karnym. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki KMP Elbląg

 

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%