› bieżące
12:49 / 06.11.2013

Miał na koncie około 40 kradzieży i włamań

Miał na koncie około 40 kradzieży i włamań

20-letni Dawid H., którego zatrzymali policjanci od zwalczania przestępczości związanej z mieniem, miał na swoim koncie ponad 40 różnego rodzaju kradzieży i włamań. Lista czynów młodego przestępcy jest długa. Są na niej włamania do piwnic, altanek, samochodów. Teraz 20-latek odpowie za swoje dokonania przed sądem. Dziś sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Za kradzież z włamaniem Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci w przypadku Dawida H. wnioskowali wraz z prokuraturą o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Mężczyzny, który przez ostatnie pół roku okradał mieszkańców Elbląga włamując się do: garaży, domów i samochodów. 20-latek nie pogardził nawet zauważonym na klatce schodowej rowerem. Kilka razy okradł też samochody spuszczając z nich po kilkadziesiąt litrów paliwa. Można powiedzieć, że Dawid H. regularnie odwiedzał też ogrody działkowe.

Tam włamywał się do altanek i zabierał stamtąd wszystko co przedstawiało jakąkolwiek wartość lub metalowe przedmioty, które mógł sprzedać w punkcie skupu złomu. W związku z tym, że było to nie pierwsze już zatrzymanie 20-latka, policjanci wspólnie z prokuratorem złożyli wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Dziś sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Dawida H. Za dokonane przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Krzysztof Nowacki
oficer prasowy KMP w Elblągu

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%