› bieżące
14:03 / 03.06.2014

Miał zawieźć autokarem dzieci do Olsztyna, okazało się że jest nietrzeźwy

 Miał zawieźć autokarem dzieci do Olsztyna, okazało się że jest nietrzeźwy

fot. Bartłomiej Ryś

Policjanci z drogówki kontrolowali dzisiaj rano trzeźwość 46-letniego kierowcy autokaru, który spod jednej z elbląskich szkół w Elblągu, miał zabrać dzieci do planetarium w Olsztynie. Po kontroli kierowcy okazało się, że jest w stanie nietrzeźwym. Miał 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Czerwiec to czas wycieczek szkolnych i wzmożonej pracy dla funkcjonariuszy drogówki. Takich porannych kontroli kierowców i autobusów dziennie jest nawet kilkanaście. Dzisiaj o godzinie 6.35 podczas kontroli przy jednej z elbląskich szkół w Elblągu, 46-letni kierowca autokaru satra przyjechał pod szkołę nietrzeźwy. Mężczyzna miał 0,6 promila alkoholu w organizmie, co w świetle przepisów stanowi przestępstwo. Był bardzo zaskoczony wynikiem badania, jak sam stwierdził – wypiłem kilka piw wieczorem i byłem pewien, że wszystko będzie dobrze. Teraz odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwym, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Przewoźnik podstawił nowego kierowcę, który był trzeźwy. Dzieci z godzinnym opóźnieniem pojechały do Olsztyna.

Policjanci ostrzegają, nawet najmniejsza ilość alkoholu wypitego wieczorem, może zostać następnego dnia rankiem, wykryta przez policyjne alkotesty.

Jakub Sawicki

KMP Elbląg

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%