› sport
10:05 / 27.08.2015

Miała być Jagiellonia Białystok, będzie Huragan Morąg

Miała być Jagiellonia Białystok, będzie Huragan Morąg

fot. Bartłomiej Ryś

Olimpia Elbląg chciała na 70 lecie klubu na stadionie miejskim zmierzyć się ze znanym rywalem. Mimo tego każda z próśb skierowanych do ewentualnych rywali była odrzucana z różnych powodów. Teraz stało się jasne, że 5 września gospodarze zagrają z Huraganem Morąg w lidze.

Klub najpierw próbował skontaktować się z Legią Warszawa. Mimo tego trener wojskowych nie chciał przyjeżdżać na jubileusz Olimpii. Potem zaproszono następnych przyjaciół, to znaczy Zagłębie Sosnowiec. Wtedy ich trener zdecydował się odwołać występ. Wobec tego w związku z przerwą na reprezentację wysłano propozycję do Jagiellonii Białystok. Klub się zgodził jednak niedawno przesłał do Olimpii specjalne pismo, w którym usprawiedliwiał się kłopotami kadrowymi. Trener musiałby uzupełniać skład juniorami, więc nie było sensu tego widowiska tworzyć dla kibiców. Jeszcze był pomysł związany z zaproszeniem... reprezentacji Łotwy. 

Kibiców czeka jeszcze niespodzianka, dlatego, że klub kupił, na własny koszt, system identyfikacji kibiców. Miasto w 2014 roku ogłaszało przetarg jednak nikt się nie zgłaszał do realizacji inwestycji. W związku z tym dane każdego kibica, który będzie chciał wejść na trybuny będą weryfikowane.

To wiąże się z tym, że spotkania Olimpii będą, od rywalizacji z Huraganem, miały status imprezy masowej. Na trybunach miejsca będą ponumerowane, więc będzie wiadomo gdzie kto będzie siedział. Klub będzie udostępniał znów niezadaszona trybunę. Bilety będzie można kupować przez internet. Oprócz tego w stadionowych kasach.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%