› bieżące
06:49 / 05.08.2014

Miasto chce zlikwidować ostatni bezpłatny parking na Starówce

Miasto chce zlikwidować ostatni bezpłatny parking na Starówce

fot. elblag.net

Mimo apeli radnych miejskich, aby tego nie robić, Urząd Miejski w Elblągu ponownie będzie próbował sprzedać parking przy ul. Zamkowej. Dodajmy, że jest to jedyne, utwardzone miejsce postojowe na elbląskiej Starówce, gdzie nie trzeba płacić za postój.

Miasto już raz próbowało ten teren sprzedać w drodze przetargu. Wówczas jednak nie zgłosił się żaden zainteresowany nabywca. Urząd Miejski na początku kwietnia ogłosił przetarg na sprzedaż działki, gdzie aktualnie znajduje się jedyny bezpłatny parking na Starym Mieście. Oferty można było składać do 9 czerwca br. do godziny 11:00. Jednak żadna oferta nie wpłynęła.

Działka przy Muzeum Archeologiczno-Historycznym jest spora. Jej powierzchnia to ponad 1700 m kw., a miasto wyceniło ją na ponad 500 tys. zł. Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w tym miejscu miałyby powstać kamienice. Jednak sprzedaż terenu wiąże się z likwidacją jedynego bezpłatnego parkingu na Starym Mieście.

9 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie przetargu dotyczącego sprzedaży tej działki. Jednak żadna oferta nie wpłynęła. Do 3 czerwca br. potencjalni nabywcy powinni byli wpłacić wadium w wysokości 75 tys. zł, które byłoby warunkiem udziału w przetargu. Jednak nikt go nie wpłacił, nie było chętnych na kupno działki.

Teraz miasto ogłasza ponownie przetarg na sprzedaż tego terenu. Tym razem jednak cena wywoławcza jest nieco niższa, i wynosi 490 tys. zł. Wadium zaś 68 tys. zł. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest 6 października br. Czy tym razem znajdzie się inwestor zainteresowany kupnem tej nieruchomości?

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%