› bieżące
12:02 / 12.03.2013

Miasto ogłasza przetarg na wykonawcę prac budowlanych stadionu przy Agrykola

Miasto ogłasza przetarg na wykonawcę prac budowlanych stadionu przy Agrykola

fot. elblag.net

Budowa nowej areny sportowo-rekreacyjnej w Elblągu jest inwestycją, która odmieni obecny stan obiektów sportowych. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na wykonawcę prac budowlanych budowlanych. Oferty w postępowaniu przetargowym można składać do 2 kwietnia 2013 r. do godz. 9:30.

- Arena sportowo-rekreacyjna ma być miejscem chętnie odwiedzanym przez wszystkich mieszkańców Elbląga. Poza imprezami sportowymi (meczami piłkarskimi), odbywać się tam będą wydarzenia miejskie, tj. Dni Elbląga, koncerty, imprezy rekreacyjne – mówi Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga. - W tym celu na wyposażenie areny kupiony zostanie sprzęt akustyczny i specjalne elementy chroniące murawę.

Ponadto zakupiony zostanie sprzęt do pielęgnacji nawierzchni boisk, składana scena koncertowa, wyposażenie pomieszczeń budynków klubowych.

Na terenie obecnego kompleksu sportowego przy ul. Agrykola powstanie boisko z trawy naturalnej do gry w piłkę nożną, boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej, nowy tor wrotkarski.

Przy Gimnazjum nr 5 będzie arena lekkoatletyczna z boiskami treningowymi, wyposażona w bieżnię okólną 3-torową, skocznię do skoku w dal i trójskoku, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoku wzwyż, boisko treningowe do gry w piłkę ręczną, boisko treningowe do gry w koszykówkę, boisko treningowe do gry w siatkówkę. Wzniesione zostaną nowe obiekty: budynek szatniowo-biurowy, zadaszone trybuny na ok. 5000 miejsc, budynek magazynowo-garażowy, budynek kas. Ponadto projekt przewiduje wyposażenie obiektu w sprzęt sportowo-rekreacyjny. Na terenie kompleksu sportowego oraz w jego otoczeniu zostaną rozmieszczone ogólnodostępne urządzenia rekreacyjne do ćwiczeń.

W ramach inwestycji przebudowane i poszerzone zostaną również drogi wewnętrzne i chodniki, które zapewnią sprawną komunikację wszystkim uczestnikom odbywających się na stadionie wydarzeń. Ponadto w bezpośredniej bliskości stadionu powstanie plac dla wozów technicznych i transmisyjnych, miejsca parkingowe i stanowiska dla autobusów. Układ drogowy zostanie dostosowany tak, aby ułatwić kierowcom dojazd do przebudowanego stadionu.

- O budowie stadionu mogę wypowiedzieć się w samych superlatywach. Czekamy i marzymy o obiekcie z prawdziwego zdarzenia. Mamy nadzieję, że nowy stadion będzie areną licznie i często odwiedzaną przez kibiców, którzy doczekają się zwycięstw elbląskiej Olimpii. – mówi Łukasz Konończuk, prezes Olimpii Elbląg.

Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na przełom czerwca i lipca bieżącego roku. Inwestycja nie spowoduje zakłóceń rozgrywek ligowych przy Agrykola. Mecze drugoligowych zespołów piłkarskich będą rozgrywane na terenie kompleksu sportowego przy ul. Skrzydlatej. Przenosiny elbląskich zespołów nastąpią po zakończeniu sezonu 2012/2013. Runda wiosenna obecnego sezonu rozegrana zostanie jeszcze na starym stadionie przy ul. Agrykola. Do tego czasu obiekt przy ul. Skrzydlatej będzie spełniał wszystkie normy PZPN pozwalające na organizowanie tam rozgrywek ligowych.

Oferty w postępowaniu przetargowym można składać do 2 kwietnia 2013 r. do godz. 9:30. Więcej informacji dostępnych jest w BIP na stronie Miasta.

Projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Inwestycja dofinansowana z budżetu miasta Elbląg.
 

UM Elbląg

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%