› bieżące
13:00 / 07.08.2013

Miasto poszukuje chętnych na remont schroniska dla zwierząt

Miasto poszukuje chętnych na remont schroniska dla zwierząt

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Już tylko do jutra do Urzędu Miejskiego mogą się zgłaszać chętni na wykonanie prac remontowych w budynku socjalno - gospodarczym na terenie schroniska dla zwierząt przy ul. Królewieckiej 233. Ogłoszenie o przetargu widnieje w Biuletynie Informacji Publicznej UM w Elblągu.

Decydującym kryterium o wyborze najatrakcyjniejszej oferty jest oczywiście cena. Kto zaproponuje najniższą i spełni wszystkie pozostałe wymagania zawarte w przetargu, ten będzie mógł rozpocząć realizację tego zamówienia. Będzie miał na to 30 dni kalendarzowych od popisania umowy.

W ramach zleconych prac wykonawca będzie miał za zadanie zrealizować przebudowę schodów zewnętrznych do pomieszczeń izolatek dla psów, rozebrać posadzki z płytek cementowych i wykonać nową, zamontować balustrady schodowe. Czeka go także wykonanie elewacji budynku gospodarczego i schodów do izolatek. W środku pomieszczenia dla pracowników schroniska należy zmyć starą farbę i na nowo pomalować całe wnętrze, położyć nową posadzkę i tynki. Budynek wzbogaci się również o dwie pary drzwi. Remontu doczeka się także łazienka dla personelu i instalacja elektryczna.

Poprzedni duży remont schroniska miał miejsce w 2009 roku. Wtedy to zadbano o lepsze warunki mieszkalne dla psów. Dokonano modernizacji wybiegów dla zwierząt, zamiast betonowej posadzki pojawiły się kafle. Wstawiono także nowe okna i zadaszenie nad wybiegami. Naprawiono również ogrodzenia boksów, w których przebywają psy i koty.

W tym roku (w czerwcu) z inicjatywy elblążan w schronisku odbyła akcja malowania bud i ogrodzeń,w której udział wzięło kilkadziesiąt osób, m.in. pracownicy firm Best i uczniowie Gimnazjum nr 7.

8
0
oceń tekst 8 głosów 100%

Powiązane artykuły

Miasto szuka firmy, która wyremontuje budynek USC

23.07.2013 komentarzy 4

Urząd Miejski w Elblągu ogłosił dziś przetarg nieograniczony na roboty budowlane polegające na wymianie okien i remoncie pomieszczenia nr 2 na parterze budynku...

Miasto unieważniło dwa przetargi na remonty

12.08.2013 komentarzy 1

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że trwa przetarg, którego zwycięzca będzie miał za zadanie wyremontować elbląskie schronisko dla zwierząt, a...