› inwestycje miejskie
08:15 / 04.09.2012

Miasto pozyska kolejne mieszkania komunalne

Miasto pozyska kolejne mieszkania komunalne

fot. Konrad Kosacz

Wiosną przyszłego roku do użytku oddany zostanie, zmodernizowany budynek wielorodzinny ZBK przy ul. Związku Jaszczurczego 20. Zamieszkają w nim rodziny oczekujące na mieszkania komunalne, m.in. z budynków przeznaczonych do rozbiórki.

Budynek mieszkalny przy ul. Związku Jaszczurczego 20, ze względu na swój zły stan techniczny jest nieużytkowany i obecnie nie nadaje się do zamieszkania. Niezbędny jest jego remont, który ma na celu poprawę i polepszenie warunków mieszkalnych oraz podniesienie ogólnego wizerunku i wyglądu architektonicznego wewnątrz oraz na zewnątrz obiektu.

Przebudowa czterokondygnacyjnego budynku ruszy jeszcze w tym roku. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonawcę robót budowlanych. Otwarcie ofert zaplanowano na 17 września.

Przewidziany zakres prac obejmuje remont istniejących pomieszczeń, poprzez zmianę układu funkcjonalnego, przebudowę wewnętrznej klatki schodowej oraz głównego wejścia do budynku. Zaplanowano montaż nowej stolarki okiennej oraz wymianę stolarki drzwiowej, przebudowę ścian działowych, posadzek i podłóg, wymianę słabych tynków, wykonanie gładzi gipsowych, malowanie oraz pokrycie ścian glazurą. Przewidziano także wyburzenie ścianek działowych, przebudowę pomieszczeń oraz wymianę instalacji elektrycznej z aluminiowej na miedzianą wraz z osprzętem oświetleniowym. Robotami towarzyszącymi będą: demontaż i ponowny montaż opraw oświetleniowych, osprzętu elektrycznego oraz dostosowanie lokalizacji grzejników centralnego ogrzewania.

Według projektu wyremontowanych i przebudowanych zostanie 11 lokali mieszkalnych, którymi administrować będzie Zarząd Budynków Komunalnych w Elblągu. Mieszkania zostaną zasiedlone przez rodziny z budynków przeznaczonych do rozbiórki. Wykonawca będzie miał 6 miesięcy, od chwili podpisania umowy, na realizację prac. W miejskim budżecie zarezerwowano na ten cel 1 mln złotych.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Powiązane artykuły

Wkrótce ruszy przebudowa bursy na mieszkania komunalne

14.08.2012

Jeżeli wszystko ułoży się zgodnie z harmonogramem, jesienią ruszyć powinna przebudowa dawnej bursy szkolnej przy ul. Obrońców Pokoju 40 na budynek...

Zdjęcia ilość zdjęć 3