› bieżące
12:15 / 11.10.2013

Miasto przygotowuje się do nadchodzącej zimy

Miasto przygotowuje się do nadchodzącej zimy

fot. UM Elbląg

Nadchodzący początek listopada, a także coraz chłodniejsze dni i noce powodują, że urzędnicy, służby miejskie i komunalne wracają do pewnych tematów. W Urzędzie Miejskim odbyły się dwa spotkania organizacyjne.

Pierwsze z nich dotyczyło sprawnego zorganizowania komunikacji miejskiej podczas święta Wszystkich Świętych, drugie dotyczyło pomocy osobom bezdomnym w okresie jesieni i zimy. Komunikacja Szczegółowy plan organizacji ruchu i komunikacji w pobliżu elbląskich cmentarzy powinien zostać przedstawiony w przyszłym tygodni. Spotkanie z udziałem Policji, Straży Miejskiej, przedstawicieli firm przewozowych i urzędników dotyczyło konkretnych rozwiązań, które można przyjąć na przełomie października i listopada br.

O pomocy bezdomny rozmawiali pracownicy Departamentu Społecznego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Domu dla Bezdomnych, Caritas Diecezji Elbląskiej, Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej, Policji i Straży Miejskiej. Szczegółowa lista miejsc, gdzie osoby bezdomne mogą uzyskać pomoc zostanie zaktualizowana i przekazana do mediów na początku przyszłego tygodnia. Chodzi zarówno o miejsca noclegowe, jak i takie gdzie można otrzymać ciepły posiłek i ubranie.

1
1
oceń tekst 2 głosów 50%