› bieżące
14:27 / 29.11.2012

Miasto rozbudowuje monitoring. Będą trzy nowe kamery

Miasto rozbudowuje monitoring. Będą trzy nowe kamery

fot. elblag.net

Z początkiem nowego roku monitoring wizyjny Elbląga wzbogaci się o kolejne kamery cyfrowe. Pod okiem „wielkiego brata” znajdą się m.in. skrzyżowania ul. Ogólnej z Broniewskiego i Al. Odrodzenia z Płk. Dąbka, oraz okolice wieżowców przy ul. Mielczarskiego.

Urząd Miejski ogłosił w zeszłym tygodniu przetarg m.in. na dostawę i montaż nowych kamer rozbudowywanego systemu monitoringu IP miasta. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do jutra (30 listopada). W ramach tego zadania, być może jeszcze w tym roku rozpoczną się prace związane z instalacją obrotowych kamer w trzech punktach Elbląga.

Cyfrowe kamery staną przy skrzyżowaniu ul. Ogólnej z ul. Broniewskiego, przy skrzyżowaniu ul. Odrodzenia z ul. Płk. Dąbka oraz na Zatorzu - przy ul. Mielczarskiego 47 (okolice sklepu Biedronka i szkoły podstawowej). Dodatkowo, w miejscu istniejących – analogowych kamer zainstalowanych na budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności, pojawią się nowe cyfrowe kamery. Inwestycja obejmuje także doposażenie trzech Centrów Dozoru Wizyjnego (w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu przy ul. Królewieckiej 106 i przy ul. Tysiąclecia 3 oraz w budynku Urzędu Miejskiego) w stacje robocze o bardzo wysokiej wydajności do obsługi wyżej wymienionych kamer, wymianę dwóch istniejących szaf sterowniczych sygnalizacji świetlej na nowe, wybudowanie przyłączy telekomunikacyjnych do projektowanych punktów kamerowych, wybudowanie przyłączy optotelekomunikacyjnych, wraz z zasilaniem, do projektowanych punktów kamerowych, dostawę innych urządzeń aktywnych niezbędnych do realizacji rozbudowy istniejącego systemu monitoringu wizyjnego IP oraz dostawę niezbędnego oprogramowania i licencji.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 28 dni na realizację zadania.

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%

Powiązane artykuły

Zatorze i Nad Jarem znajdą się pod okiem monitoringu miasta

09.08.2012

System monitoringu wizyjnego miasta wzbogaci się o kolejne trzy punkty obserwacyjne. Nowe kamery zainstalowane zostaną przy dwóch ruchliwych skrzyżowaniach...