› budownictwo mieszkaniowe
12:03 / 03.08.2012

Miasto sprzedaje działki pod domki jednorodzinne

Miasto sprzedaje działki pod domki jednorodzinne

fot. Konrad Kosacz

Elbląski magistrat wystawił na sprzedaż sześć działek budowlanych przeznaczonych pod zabudowę mieszkalną jednorodzinną. Nieruchomości znajdują się w okolicach ul. Żyrardowskiej, Wiślickiej i Suwalskiej. Chcąc stać się posiadaczem najmniejszej z nich, należy wyłożyć ok. 56 tys. zł.

Wszystkie niezabudowane działki, zlokalizowane są w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i wielorodzinnej i są uzbrojone w media komunalne. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, przeznaczone są pod budownictwo jednorodzinne.

Miasto w dwóch odrębnych przetargach zamierza zbyć łącznie sześć działek. Trzy z nich znajdują się pomiędzy ulicami Wiślicką i Żyrardowską. Dojazd do nich odbywać się będzie poprzez istniejący łącznik między obu ulicami. Ceny wywoławcze nieruchomości, o powierzchni od 0,15 ha do ok. 0,2 ha, kształtują się od 56 do 113 tys. zł.

Jest to już trzeci przetarg na  ich sprzedaż. Poprzednie dwa zakończyły się wynikiem negatywnym. Najbliższy odbędzie się 27 sierpnia w Urzędzie Miejskim.

Po raz pierwszy natomiast, zbywane będą trzy działki budowlane między ulicami Żyrardowską i Suwalską. Ich wielkość wynosi około 0,08 ha, a ceny wywoławcze - od 140 do 145 tys. zł. Dojazd do działek prowadzić będzie poprzez projektowany nowy odcinek ul. Suwalskiej. Licytację nieruchomości zaplanowano na 3 września w elbląskim ratuszu.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 2