› bieżące
07:38 / 01.04.2014

Miasto szuka dyrektora. Kandydat jest jeden?

Miasto szuka dyrektora. Kandydat jest jeden?

fot. elblag.net

Urząd Miejski w Elblągu poszukuje kandydata na dyrektora Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji. Kończy się bowiem umowa na zastępstwo, którą prezydent Jerzy Wilk podpisał ze Zbigniewem Czerepko. Kandydat wydaje się jednak pewny. Kto nim jest?


Wszystko wskazuje na to, że dyrektorem tego departamentu będzie nadal Zbigniew Czerepko. Co prawda konkurs dopiero się odbędzie, jednak wiele wskazuje na to, że jedyną zmianą będzie zmiana formuły umowy. Z umowy zastępstwa na umowę o pracę.

Zbigniew Czerepko sprawuje swoją obecną funkcję od sierpnia 2013 r. Przedtem był dyrektorem Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu. Stracił to stanowisko po kontroli przeprowadzonej na zlecenie byłego już wiceprezydenta Tomasza Lewandowskiego, za kadencji prezydenta Grzegorza Nowaczyka. Audyt wykazał wiele nieprawidłowości, jak choćby brak regulaminowego naliczania czynszu, przez co działalność firmy była narażona na wysokie straty finansowe. Teraz nowym miejscem pracy Zbigniewa Czerepko jest elbląski Urząd Miejski.

Oficjalnie dyrektorem tego Departamentu był Maciej Pałkowski. Od jesieni 2012 r. roku przebywał jednak na zwolnieniu lekarskim, po wypadku do którego doszło w listopadzie 2012 roku. Na czas nieobecności w pracy obowiązki dyrektora sprawował Sławomir Skorupa, jego zastępca. Jednak, gdy prezydentem Elbląga został Jerzy Wilk, doszło do zatrudnienia Zbigniewa Czerepko.

- Umowa o pracę na zastępstwo Zbigniewa Czerepko kończy się. Dlatego został ogłoszony konkurs na to stanowisko – mówi Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta. - Czy Pan Czerepko wystartuje w tym konkursie? Nie wiem. To prywatna sprawa Pana Czerepko.

Jednak wiele wskazuje na to, że osoba, którą prezydent Jerzy Wilk wprowadził na to stanowisko, w tym konkursie wystartuje i nie zdziwimy się, gdy konkurs wygra.

 

7
7
oceń tekst 14 głosów 50%

Powiązane artykuły

Bój o fotel dyrektora. Jest trzech kandydatów

08.04.2014 komentarzy 3

Trzech kandydatów ubiega się o stanowisko dyrektora Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji w Elblągu. Procedura przyjmowania podań już się...

Niespodzianki nie było. Zbigniew Czerepko wygrał konkurs

17.04.2014 komentarzy 11

Tak jak przewidywaliśmy, nowym dyrektorem Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji został Zbigniew Czerepko. Pokonał dwóch innych...