› budownictwo mieszkaniowe
13:17 / 05.12.2012

Miasto wyda prawie 800 tys. zł na remont kamienicy przy ul. Związku Jaszczurczego

Miasto wyda prawie 800 tys. zł na remont kamienicy przy ul. Związku Jaszczurczego

fot. Konrad Kosacz

W połowie przyszłego roku miasto wzbogaci się o 11 pełnostandardowych mieszkań komunalnych. Nowe lokale mieszkalne zostaną oddane do użytku po modernizacji wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Związku Jaszczurczego 20. Przebudowa czterokondygnacyjnego budynku ruszy jeszcze w tym roku.

Należący do ZBK obiekt, znajduje się w złym stanie technicznym i od dłuższego czasu jest niezamieszkiwany. Miasto chce ponownie przystosować go do zakwaterowania. Niezbędny jest jego remont, który ma poprawić warunki mieszkalne oraz podnieść wygląd architektoniczny  budynku.

W kamienicy znajduje się obecnie 10 mieszkań i 1 lokali użytkowy. Lokale o niskim standardzie, nie posiadają łazienek i dogrzewane są piecami kaflowymi. Wspólne ubikacje znajdują się na klatce schodowej.

Po przebudowie standard mieszkań znacznie wzrośnie. Planowany jest m.in. remont wszystkich pomieszczeń, poprzez zmianę układu funkcjonalnego, przebudowę wewnętrznej klatki schodowej oraz głównego wejścia do budynku. Przewidziano montaż nowej stolarki okiennej oraz wymianę stolarki drzwiowej, przebudowę ścian działowych, posadzek i podłóg, wymianę słabych tynków, wykonanie gładzi gipsowych, malowanie oraz pokrycie ścian glazurą. Zakres obejmuje także wymianę instalacji elektrycznej z aluminiowej na miedzianą wraz z osprzętem oświetleniowym. Dodatkowo wykonany zostanie demontaż i ponowny montaż opraw oświetleniowych oraz osprzętu elektrycznego. Budynek zostanie podłączony do sieci  centralnego ogrzewania.

Po remoncie i przebudowie w budynku oddanych do użytku zostanie 11 lokali mieszkalnych, którymi administrować będzie Zarząd Budynków Komunalnych. Mieszkania zostaną zasiedlone przez rodziny z budynków przeznaczonych do rozbiórki.

Wykonawcą robót budowlanych będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Przemysłówka 03”, które wygrało przetarg na to zadanie. Wartość podpisanej 3 grudnia umowy, to 784 tys. 394 zł. Elbląska firma będzie miała 6 miesięcy na wykonanie robót. Prace powinny się zakończyć najdalej do 3 czerwca 2013 r.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Powiązane artykuły

Budynek przy ul. Jaszczurczego 20 gotowy. Kto w nim zamieszka?

13.07.2013 komentarzy 2

W budynku przy ulicy Związku Jaszczurczego 20 zakończyła się przebudowa, dzięki której powstało dziewięć mieszkań. Zasoby miejskie powiększą się więc...