› bieżące
12:37 / 08.05.2014

Miasto wykupi działkę przy ul. Sopockiej za blisko 90 tys. zł

Miasto wykupi działkę przy ul. Sopockiej za blisko 90 tys. zł

fot. Marcin Pszczółkowski

Na jednym z ostatnich spotkań z prezydentem i mieszkańcami śródmieścia został poruszony teren działki przy ul. Sopockiej, po spalonym sklepie motoryzacyjnym. Z informacji jakie udało nam się uzyskać miasto przejmie teren w drodze wykupu. W przyszłości ma przebiegać tamtędy droga.

Działka znajdująca się przy ul. Sopockiej 16 o powierzchni 0,040ha należy do Skarbu Państwa, a wieczystym użytkownikiem jest właściciel sklepu Unimot, który się tam przez wiele lat mieścił. 1 sierpnia 2012 roku, w wyniku pożaru, budynek doszczętnie spłonął i został rozebrany.

Działkę częściowo uprzątnięto z gruzu, ale nadal zalegają tam jego pozostałości. Mieszkańcy śródmieścia zapytali prezydenta, jakie są dalsze plany dotyczące tego właśnie terenu.

Wówczas odpowiedzi na to pytanie udzielił Zbigniew Czerepko, dyrektor Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Miejskiego: – Duże zanieczyszczenie terenu ma uporządkować użytkownik wieczysty. Miasto chce przejąć teren na własność i go zagospodarować.

Właściciel chciał odbudować sklep, ale nie mógł tego uczynić, ze względu na przyszłe plany zagospodarowania terenu.

- Na podstawie uchwalonego w listopadzie 2009 roku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przez działkę ma przebiegać droga - informuje nas Rafał Maliszewski z biura prasowego prezydenta.

Urząd Miejski dwukrotnie proponował zamianę terenu użytkownikowi wieczystemu, jednak żadna z zaproponowanych działek mu nie odpowiadała. W związku z tym postanowiono nabyć działkę w drodze wykupu.

Jak dodaje Rafał Maliszewski: – Nieruchomość ta zostanie wykupiona za kwotę 88 tysięcy 450 zł. Zostanie to przeprowadzone na podstawie umowy w formie aktu notarialnego. Następnie miasto będzie chciało wykupić działkę na własność od Skarbu Państwa.

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%