› bieżące
10:00 / 09.02.2015

Michał G., pseudonim „Gąsior” w areszcie tymczasowym do 15 maja?

Michał G., pseudonim „Gąsior” w areszcie tymczasowym do 15 maja?

fot. Bartłomiej Ryś

Ponad tydzień temu, na wtorkowym (03.02) posiedzeniu, sędziowie mieli zdecydować czy przedłużyć areszt tymczasowy dla sprawcy napadu na zakłady bukmacherskie, Michałowi G., pseudonim „Gąsior”. Postanowiono o utrzymaniu w mocy wspomnianego środka zapobiegawczego do 15 maja bieżącego roku. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna.

Przypomnijmy, że 28 października 2014 roku doszło do napadu na punkt przyjmowania zakładów bukmacherskich. Michał G. brutalnie zaatakował pracownicę punktu drewnianą pałką. Napastnika spłoszył klient, który właśnie wszedł do pomieszczenia. Kobieta trafiła do szpitala. W wyniku odniesionych obrażeń straciła oko. Łupem mężczyzny padły 3,3 tys. zł.

Policja ustaliła, że za skradzioną kwotę mężczyzna odbył podróż po kraju. Funkcjonariusze natrafili na jego trop we Wrocławiu 16 listopada, a już 25 dnia tego miesiąca trafił do elbląskiej prokuratury. Grozi mu od 12 do 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywocia.

3 lutego sędziowie zebrali się, by zdecydować o przedłużeniu aresztu tymczasowego dla Michała G. Jak poinformował nas Przewodniczący II Wydziału Karnego Sądu Okręgowego, sędzia Władysław Kizyk:

Sędziowie zdecydowali o przedłużeniu aresztu tymczasowego dla oskarżonego Michała G. do 15 maja. Decyzja ta nie jest jednak prawomocna, wspomniany mężczyzna może się od niej odwołać. Utrzymanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania do połowy maja wynika z konieczności przeprowadzenia przez biegłych lekarzy sądowych badań psychiatrycznych i obserwacji. Ma to w sumie potrwać cztery tygodnie.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%