› bieżące
21:47 / 26.02.2013

Michał Missan. WCPR "podgrzewa" napięte stosunki Elbląga z Olsztynem

Michał Missan. WCPR

fot. www.tvelblag.pl

W naszej ocenie list otwarty pracowników Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie niepotrzebnie "podgrzewa" i tak już napięte stosunki między naszymi miastami. Przedstawianie mieszkańców Elbląga w tak niekorzystnym świetle z pewnością nie poprawi komunikacji z Nimi podczas przyjmowania zgłoszeń - pisze Michał Missan.

Dużo lepszym rozwiązaniem byłaby akcja edukacyjna, którą sugerowało Stowarzyszenie Młodych Demokratów. Ponadto jesteśmy przekonani, że tzw. wrogie zachowania, które są opisywane w liście pracowników WCPR Olsztyn, występują także podczas przyjmowania zgłoszeń z innych miejscowości, nie tylko z Elbląga. Należy również stwierdzić, że to właśnie kierownictwo WCPR Olsztyn posiada wszelkie środki do walki z tego typu zachowaniami. Mając numer telefonu, nagranie rozmowy, jak również dane personalne osoby wzywającej należy dążyć do wyciągnięcia konsekwencji prawnych w stosunku do niewłaściwie zachowujących się mieszkańców naszego województwa.

Jednocześnie, korzystając z okazji, chcielibyśmy zauważyć, że bardzo cenimy i szanujemy jakże trudną i odpowiedzialną pracę operatorów numerów alarmowych oraz dyspozytorów medycznych. Nie zazdrościmy im jednak ogromu obowiązków, z którymi muszą się mierzyć w swojej codziennej pracy podczas obsługiwania zdarzeń z całego województwa.

 

Michał Missan
Koordynator Działu Ratownictwa Medycznego
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

6
1
oceń tekst 7 głosów 86%

Powiązane artykuły

„Oni buntują ludzi”. WCPR odpiera zarzuty Młodych Demokratów

25.02.2013 komentarzy 12

Politykę, którą prowadzi Stowarzyszenie Młodych Demokratów można nazwać jedynie bezmyślnym krótkowzrocznym buntowaniem społeczeństwa...