› bieżące
10:24 / 05.11.2014

Michał Szydlarski pyta: dlaczego nie głosujecie na młodych ludzi?

Michał Szydlarski pyta: dlaczego nie głosujecie na młodych ludzi?

16 listopada w Wyborach Samorządowych wybieramy ludzi, którzy będą zarządzać przedsiębiorstwem o nazwie Elbląg. Ludzie ci będą musieli ze sobą współpracować, negocjować i wypracowywać wspólne stanowisko. Mam nadzieję, że zobaczymy tam zupełnie nowe standardy jakości, bowiem dziś gdy patrzę na obraz Rady Miasta to załamuję ręce.

Wypełniają ją osoby w podeszłym wieku, tak mocno przesiąknięte swoimi uprzedzeniami, że nie potrafią wzbić się ponad partyjne klamry interesu. Miasto i mieszkańcy cierpią przez ludzi pochłoniętych partyjnymi wojenkami i rozmaitymi układami, które zbiegają się w miejscu obsadzenia danego stołka. W Ratuszu nie ma zupełnie klimatu do wypracowania spraw interesu publicznego. Codziennie czytamy artykuły podszyte nienawiścią, jeden partyjniak drugiemu podkłada świnię, potem inny się rewanżuje i tak bez końca. Procesy, kłamstwa i kneblowanie dziennikarzy jest na porządku dziennym. Większość przechodzi obok zupełnie biernie. Ludzie pochłonięci swoimi sprawami oddają swój los w ręce ludzi nastawionych na własne interesy. Patologia stała się normą i wyznacznikiem uprawiania polityki. Przypatrzcie się scenie politycznej naszego miasta. Tam nie ma ludzi młodych. Mamy dwóch panów w wieku uchodzącym za kreatywny i rzeczywiście te osoby często są jedynymi rozsądnymi głosami w debacie.

Czy ktoś to widzi?

Kiedy ludzie dali sobie wmówić, że jedyną słuszną drogę stanowią elity polityczne? One mają monopol na mądrość, fachowość, przemyślane inwestycje poparte 25 letnim doświadczeniem? Przyglądam się ministerstwom. Kto w jakim resorcie. Pełna kompromitacja. Widzę Panią Premier tańczącą na czerwonym dywanie z kanclerz Niemiec, podpisany pakiet klimatyczny, rozsypujące się pociągi „Pendolino”, zjazdy i bramki na autostradach, gazo-port, stan naszej armii, zakup broni pięć razy drożej. Takich przykładów można mnożyć bez opamiętania. Każda inwestycja w tym kraju jest kilka razy droższa niż identyczna za granicą, a wykonana jest w zupełnie amatorski sposób. To jest standard elit obowiązujący już od 25 lat. Chcę się do Was zwrócić. Nie obchodzi mnie czy ktoś głosuje na PO,PIS, SLD,PSL czy inny egzotyczny komitet. Jego sprawa, choć dla mnie mało zrozumiała. Każdy ma prawo decydowania o swoich przekonaniach.

Dlaczego dyskryminujecie młodych ludzi? 
Dlaczego nie głosujecie na młodych ludzi? 

Przecież oni też są na tych samych listach, które popieracie. Są umiejscowieni na dalszych pozycjach przez partyjniaków i wyjadaczy. Nie mieli szansy na jedynkę czy dwójkę. Nie są ujęci w pajęczynie wewnętrznego finansowania poprzez stołki. Nie posiadając środków są niewidoczni, nie mają szansy na swoją prezentację i promocję. Młode osoby, obojętnie jakie maja przekonania polityczne niosą ze sobą przyszłość i nadzieję na nową jakość w polityce. Nie są jeszcze skrępowani układami i przeżarci partyjnym zepsuciem. To wasi wnukowie, synowie, sąsiedzi z ulicy i klatki obok, naprawdę wolicie wybierać grubego staruszka który od 20 lat żyje z polityki i kolesiostwa? 

W Elblągu mamy młode osoby na listach komitetów wystawionych w wyborach. Głosujcie na kogo chcecie, ale wybierzcie przyszłość. Trwajcie w swoich przekonaniach, ale posuwajcie się naprzód. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami, dziadkami, wujkami i ciotkami o osobach, które są na listach wyborczych . Przecież one wyznają takie same wartości jak ten polityczny dinozaur na pierwszym miejscu z listy. Niczego i nikogo nie zdradzacie, oprócz tego, że wybieracie przyszłość. To my, Młodzi, spędzimy tu jeszcze 50-60 lat swego życia wychowując swoje dzieci i zmagając się z trudami życia w Polsce. Niestety dzisiejsza większość tego zdyscyplinowanego elektoratu będzie już dawno po tamtej stronie. To właśnie NAM przyjdzie posprzątać ten cały bałagan na jaki od 25 lat pozwalacie.

Dlaczego więc nie przyspieszycie tych zmian?

Czy naprawdę musimy czekać, aż śmierć rozwiąże problem ludzi wiecznie głosujących na tych samych liderów? Brzmi to okropnie, ale taka jest prawda. 16 listopada zatrzymajcie się przy listach ma moment. Popatrzcie na nazwiska. To jest Elbląg. Nasza mała Ojczyzna. Chcemy decydować o sobie.

Michał Szydlarski 
Wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy

Materiał sfinansowany ze środków KW Kongres Nowej Prawicy

111
23
oceń tekst 134 głosów 83%