› zapowiedzi
10:39 / 08.07.2019

„Między wschodem a zachodem”. Wernisaż wystawy Larysy Niteckiej

„Między wschodem a zachodem”. Wernisaż wystawy Larysy Niteckiej

Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w czwartek, 11 lipca, o godz. 17.00 na wernisaż wystawy autorstwa Larysy Niteckiej pt. „Między wschodem a zachodem”. Prezentowane na wystawie prace inspirowane są cerkwiami łemkowskimi oraz architekturą Elbląga. Wstęp wolny.

Na wystawie będzie można zobaczyć cykl obrazów malowanych w technice olejnej. Prace inspirowane są cerkwiami łemkowskimi oraz architekturą Elbląga. Temat ten porusza w malarce to, co jest jej szczególnie bliskie, czyli łączność człowieka z naturą i Bogiem oraz miłość do miasta, w którym mieszka. Architektura drewnianych świątyń w naturalny sposób wpisuje się w krajobraz tamtych miejsc; architektura Elbląga w pełni harmonizuje z północnym położeniem miasta. Twórczość artystyczna Larysy Niteckiej jest powiązana z zawodem i wykształceniem autorki.

Studiowałam architekturę, kierunek ten wybrałam z zamiłowania do tego, co piękne. Szeroko rozumiana sztuka towarzyszyła mi w życiu codziennym od zawsze

– mówi autorka wystawy.

Jestem miłośniczką różnych dziedzin sztuki, w szczególności ujmują mnie dzieła naznaczone talentem, harmonią i dobrocią

– dodaje.

O autorce:

Larysa Nitecka urodziła się na Ukrainie, gdzie mieszkała przez pierwsze 34 lata swojego życia. Ukończyła szkołę muzyczną. Studiowała architekturę w Kijowskiej Wyższej Szkole Budowlanej, studia ukończyła w 1978 r., dziesięć lat później przyjechała do Polski i zamieszkała w Elblągu, będąc aktywna zawodowo jako urbanista. Po przejściu na emeryturę powróciła do pasji z młodości – do malarstwa, a owocem tego jest niniejsza wystawa. Wystawa organizowana jest wspólnie z CSE „Światowid”, dostępna będzie do zwiedzania w letnich godzinach otwarcia biblioteki. Autorka wystawy doskonali swoje umiejętności na zajęciach plastycznych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Wystawa będzie prezentowana w minigalerii „Rudy Kot” mieszczącej się w filii nr 4 od 8 lipca do końca września w godzinach otwarcia biblioteki.

Więcej informacji:

Filia nr 4, ul. Ogólna 59

tel. (55) 625 60 90/91

e-mail: filia.ogolna@bibliotekaelblaska.pl

Aleksandra Buła
Dział Komunikacji Społecznej
Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
http://www.bibliotekaelblaska.pl

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%