14:51 / 31.03.2014

Międzyszkolny konkurs plastyczny w SP 1 Moja ulubiona figura szachowa

Międzyszkolny konkurs plastyczny w SP 1 Moja ulubiona figura szachowa

fot. nadesłane

W dniu 28 marca odbyło się uroczyste podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego "Moja ulubiona figura szachowa". Wystawa prac połączona była z wręczeniem nagród i słodkim poczęstunkiem. W naszej świetlicy gościliśmy nauczycieli przygotowujących uczniów, rodziców i nagrodzone dzieci.

Gościem szczególnym był koordynator projektu "Edukacja przez szachy w szkole" p. Andrzej Gołota. Konkurs skierowany był do wszystkich szkół podstawowych w Elblągu, a uczestnikami jego byli uczniowie z klas objętych pilotażem programu "Edukacja przez szachy w szkole". W konkursie wzięło udział 8 szkół podstawowych, SP 1, SP 9, SP 11, SP 12, SP 15, SP 16, SP 18, SP 23. Nadesłano 55 prac plastycznych. Prace wykonano różnymi technikami plastycznymi, były figury szachowe przestrzenne, kolaże, szkice, rysunki i malunki. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie by ocenić prace. Wyłoniono po trzy najciekawsze prace na każdym poziomie klas oraz przyznano po dwa wyróżnienia. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego odbyło się w dwóch kategoriach - klasy I i II.

Oto laureaci tegorocznego konkursu:

Klasy I

I miejsce Michał Solarski SP nr1, kl.Ib

II miejsce Kuba Mikołajczyk SP nr23 , kl. Ib

III miejsce Kajetan Jakimowicz SP nr 11, kl.Ia

Wyróżnienie Igor Turkowski SP nr 9, kl. Ib

Wyróżnienie Zuzanna Majewska SP nr 15, kl. Ia

Klasy II

I miejsce Karolina Biernacka SP nr12, kl.IIc

II miejsce Kornelia Ekes SP nr 9, kl. IIa

III miejsce Magdalena Mancewicz SP nr15, kl.IIb

Wyróżnienie Jakub Łyczkowski SP nr18, kl.IIb

Wyróżnienie Weronika Mazur SP nr12, kl. IIc

Dodatkowo nagrodzono wyróżnieniem Radosława Hołubowskiego z kl.OA , z SP nr 11.

Nagrody oraz poczęstunek ufundowała Fundacja "Pro Scholam" działająca przy Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, za wykonanie przepięknych prac plastycznych. Dziękujemy również nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu. Już dziś zapraszamy na X Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP1, który odbędzie się 21 maja 2014r.

Grażyna Ciesielska

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 5