› dzieci i rodzina
14:39 / 25.07.2013

Miejsc w przedszkolach ma być więcej dzięki Kapitałowi Ludzkiemu

Miejsc w przedszkolach ma być więcej dzięki Kapitałowi Ludzkiemu

Kolejne placówki otrzymają dofinansowania z programu operacyjnego Kapitał Ludzki. Zarząd województwa zdecydował o wsparciu jedenastu inicjatyw, dzięki którym powstaną nowe miejsca w przedszkolach.

- Nauka przedszkolna to bardzo ważny etap edukacji naszych dzieci, dlatego kierujemy środki unijne na zmniejszanie różnic w dostępie do przedszkoli w miastach i gminach wiejskich. Dzięki temu wiele małych placówek ma szansę na rozwój i tworzenie naprawdę ciekawej oferty dla swoich małych podopiecznych – mówi marszałek województwa Jacek Protas.

Konkurs kierowany był głównie do gmin wiejskich, gdzie zachodzi duża nierówność w dostępie do edukacji przedszkolnej. Wsparcie uzyskały między innymi punkt przedszkolny w Pilonie koło Elbląga, przedszkola w Kowalach Oleckich, Starych Jabłonkach oraz Kronowie w powiecie olsztyńskim.

Środki pozyskały także gminy Grunwald, Ruciane-Nida, Wieliczki, a także przedszkole niepubliczne w Krotoszynach w gminie Biskupiec w zachodniej części województwa oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Potrzebującym im. Janiny Pelczarskiej. Wkrótce zostaną podpisane umowy o dofinansowanie wybranych w konkursie projektów. Ich wartość to ponad 8 mln złotych.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%