› sport
08:57 / 15.06.2016

Miejska Wycieczka Rowerowa zawita do Letnik

Miejska Wycieczka Rowerowa zawita do Letnik

fot. MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz PTTK Odział Ziemi Elbląskiej zapraszają do udziału w kolejnej wycieczce rowerowej po okolicach Elbląga. Tym razem miłośnicy dwóch kółek odwiedzą Letniki. Start w niedzielę (19 czerwca) o godz. 10.00.

Miejskie Wycieczki Rowerowe powracają na Żuławy Wiślane. Uczestnicy obejrzą tym razem Zakład Produkcji Wody Centralnego Wodociągu Żuławskiego w Letnikach nad Nogatem. Trasa niedzielnej wycieczki wynosić będzie 40 kilometrów i przebiega przez Helenowo, Wikrowo, Jegłownik, Fiszewo, Oleśno, Gronowo Elbląskie oraz Karczowiska Górne.

W trakcie wycieczki przewidywane są przerwy na jedzenie oraz robienie zdjęć, a każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru - informuje Marek Kamm z Działu Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę i klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę

Niedzielna wycieczka będzie przebiegała po drogach utwardzonych i gruntowych. Będą także odcinki bruku i płyt betonowych. Organizatorzy tradycyjnie zalecają jazdę na rowerach górskich, trekingowych lub miejskich wyposażonych w przerzutki.

Na trasie nie zabraknie oczywiście słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne, w granicach od 12 do 15 km na godzinę. Do udziału w wycieczce organizatorzy zapraszają całe rodziny. Start w niedzielę (19 czerwca) o godz. 10.00. z Placu Katedralnego (przy fontannie). Udział w wycieczce jest bezpłatny. Szczegółowy regulamin wycieczki znajduje się na stronie MOSiR oraz PTTK.

Tekst i fot. MOSiR

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%