› zapowiedzi
19:05 / 04.02.2019

Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblagu zaprasza na interesujący wykład

Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblagu zaprasza na interesujący wykład

fot. Marcin Mongiałło

Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu zaprasza wszystkich seniorów na wykład pod tytułem: „Superoferta! – pułapka na Seniora. Jak rozpoznać nieuczciwe praktyki rynkowe oraz jak przeciwdziałać skutkom błędnych decyzji konsumenckich”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 5 lutego o godz. 16:30 w sali nr 215 Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w ramach funkcjonowania Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

Zaproszenie na bezpłatne badania, pokaz sprzętu rehabilitacyjnego, nieoczekiwana wizyta elektryka, albo osoby z administracji budynku... Tak zaczynają się historie, które kończą się podpisaniem bardzo niekorzystnej umowy, której spłacenie może zająć nawet kilka lat.

Osoby starsze są grupą społeczną najbardziej narażoną na ataki oszustów. Niektóre oszustwa mają postać oczywistego przekrętu, inne potrafią przybrać na tyle subtelną formę, aby sprawiać wrażenie działania zgodnego z prawem

– informuje Miejski Rzecznik Konsumentów w Elblągu Paweł Rodziewicz.

Na wykładzie, który odbędzie się 5 lutego o godz. 16:30 w sali nr 215 Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej dowiemy się o tym, w jaki sposób działają oszuści, jak rozpoznać umowy będące de facto pułapkami, jakich sytuacji należy unikać oraz co zrobić, gdy podpisaliśmy coś, czego do końca nie rozumiemy.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%