› poradnik
14:57 / 20.05.2020

Mieszanki do wypieku chleba - jak ich używać i jakie są dostępne na rynku?

Mieszanki do wypieku chleba - jak ich używać i jakie są dostępne na rynku?

Chleb od wielu lat jest podstawowym źródłem pożywienia głównie ludzie, a także zwierząt. Trudno sobie wyobrazić sytuację, kiedy mogłoby go zabraknąć na sklepowej półce. Wiele osób ma codzienny rytuał wstawania wcześnie rano i udawania się do piekarni specjalnie po świeży wypiek. Można jednak postarać się samemu zrobić swój chleb. Wystarczy kupić odpowiednie składniki, uformować ciasto i włożyć je do piekarnika. Istnieje więc możliwość przygotowania się na ewentualny kataklizm związany z brakiem pieczywa w sklepach, ale jak to zrobić? Służą ku temu między innymi mieszanki do wypieku chleba.

  1. Czym są mieszanki do wypieku chleba?
  2. Jak używać mieszanek do wypieku chleba?
  3. Mieszanki do wypieku chleba gdzie kupić?

Czym są mieszanki do wypieku chleba?

Niegdyś pieczenie chleba odbywało się w domu. Trudniły się tym gospodynie, które składniki na wyrób ciasta pozyskiwały z przydomowych upraw rolnych. Gdzieniegdzie do dziś można spotkać jeszcze wioski, w których tradycja ta jest podtrzymywana i praktykowana. Taki chleb jest z pewnością o wiele zdrowszy niż ten, który sprzedawany jest w piekarniach. Dlaczego?

Otóż nie jest on wzbogacony o składniki chemiczne, które obecnie dodawane są praktycznie do wszystkiego. Chleb na naturalnym zakwasie, bez dodatków jest o wiele smaczniejszy, jednak jego termin przydatności i świeżości automatycznie się skraca.

Istnieje jednak rozwiązanie, dzięki któremu można samodzielnie wypiekać chleb bez żmudnego lepienia i formowania ciasta. Wystarczy zakupić odpowiednią mieszanki do wypieku chleba. Jest to miks wielu niezbędnych składników, które pozwolą upiec domowe pieczywo, w bardzo krótkim czasie.

Jak używać mieszanek do wypieku chleba?

Mieszanka do wypieku chleba składa się z podstawowych rodzajów mąki oraz drożdży, które są niezbędne do tego, aby pieczywo urosło. Obecnie specjaliści, którzy wymyślają owe mieszanki wynaleźli sposób na to, aby upiec chleb nawet w automacie. Niezbędne jest jednak do tego odpowiednie przygotowanie wszystkich składników, jak i samych urządzeń.

W przypadku automatu należy wszystkie składniki dobrze ze sobą wymieszać. Najpierw do urządzenia wsypuje się około pół kilograma gotowej mieszanki i zalewa jedną trzecią litra wody. Ważny, aby nie była ona za gorąca, ani za zimna. Następnie dodaje się dwa gramy suchych drożdży. Po przygotowaniu wszystkiego pozostaje tylko włączyć automat i czekać na gotowy wypiek.

Chcąc zrobić chleb w domowym piekarniku, należy liczyć się z tym, że tych czynności będzie nieco więcej i będą one pochłaniać więcej czasu. Wszystkie składniki miesza się tak jak w automacie, z tym że suche drożdże można zamienić na piętnaście gram świeżych. Następnie trzeba wyrobić ciasto ręcznie lub mikserem. Po wyrobieniu należy je odstawić w ciepłe miejsce na około dwadzieścia minut, a po tym czasie wyrośnięte ciasto przekłada się na blachę i wkłada do piekarnika do czasu, aż nie zacznie przybierać charakterystycznej struktury i barwy.

Mieszanki do wypieku chleba gdzie kupić?

Mieszanka do chleba jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą spróbować same upiec pieczywo. Można ją kupić w sklepach ze zdrową żywnością. Wiele rodzajów mieszanek dostępnych jest na stronie https://naturalniezdrowe.pl/24-mieszanki-chlebowe. Dodatkowo jest tam opisane, jak krok po kroku upiec chleb, aby był on pyszny i chrupiący.

W ofercie sklepu można znaleźć między innymi mieszanki do wyrobów bezglutenowych, jak i tradycyjnych, czy też razowych. Ponadto są one dostępne w atrakcyjnie niskich cenach, co tylko zachęca do sprawdzenia swoich umiejętności w kuchni.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%