› raporty
20:56 / 01.10.2015

Mieszkańcy Elbląga coraz chętniej korzystają z kantorów online!

Mieszkańcy Elbląga coraz chętniej korzystają z kantorów online!

Niektórzy z nas wciąż wymieniają waluty tradycyjnie: idziemy do kantoru lub banku, ustawiamy się w kolejce, podajemy kasjerowi pieniądze i odchodzimy od okienka z wymienioną walutą. Coraz więcej mieszkańców naszego miasta przekonuje się jednak do bardziej nowoczesnej formy wymiany walut – poprzez kantory internetowe.

Wymiana walut online w Elblągu i całej Polsce

Kantorom internetowym zaufali w większości ludzie młodzi i wykształceni, którzy świadomie szukają oszczędności. Na jednej wymianie online możemy bowiem zaoszczędzić nawet do 8% wymienianej sumy (w porównaniu do wymiany w tradycyjnym kantorze lub banku)! Wśród osób, które wymieniają walutę w internecie są zarówno turyści, podróżnicy, przedsiębiorcy, osoby spłacające kredyty w walutach obcych i osoby (jest ich coraz więcej) zarabiające na wahaniach kursów walut.

W 2014 roku w polskim internecie wymieniono waluty o wartości 25 miliardów złotych i trend ten jest rosnący  – specjaliści szacują, że w tym roku kwota ta może osiągnąć nawet ponad 30 miliardów złotych! Polacy rezygnują z tradycyjnych form wymiany walut (takich jak banki i kantory stacjonarne) na rzecz nowoczesnych, internetowych z kilku względów: tak jest wygodniej, bezpieczniej, szybciej, a przede wszystkim – taniej.

Dlaczego korzystanie z kantorów internetowych aż tak się opłaca?

Kantory internetowe proponują swoim Klientom bardziej korzystne ceny walut - głównie dlatego, że mają niższe koszty bieżącej działalności, niż w przypadku placówek bankowych czy kantorów stacjonarnych. Ze względu na internetową naturę wymiany wszystkie transakcje rozliczane są bezgotówkowo – pieniądze przelewane są pomiędzy rachunkami bankowymi. Dzięki temu wyeliminowane są takie koszty jak przechowywanie gotówki, konieczność posiadania sejfów czy angażowanie konwojów do przewożenia pieniędzy.

Klientem kantoru może zostać każdy: osoba indywidualna i przedsiębiorca, każdy kto ma dostęp do internetu, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania czy pobytu. Wymiana walut poprzez kantor internetowy to sama wygoda. Kiedyś żeby wymienić walutę trzeba było znaleźć kantor z najbardziej opłacalnymi cenami, sprawdzić w jakich godzinach jest czynny, ustawić się w kolejce i dopiero wtedy mogło dojść do transakcji.

Oszczędzasz pieniądze i czas. Dzięki internetowi wymieniasz walutę kiedy chcesz: ergokantor.pl udostępnia ergokursy 24h/dobę 7 dni w tygodniu, transakcje zlecasz całą dobę, księgowanie przelewów odbywa się w godzinach pracy kantoru.

Kursy walut na ergokantor.pl są aktualizowane co 15 sekund, opierają się na rzeczywistych notowaniach z rynku Forex. Nie ponosisz kosztu kilku lub kilkunastogroszowego spreadu - spread walutowy to różnica pomiędzy ceną kupna a ceną sprzedaży waluty (jak w tradycyjnych kantorach) i sam decydujesz kiedy i na jakich warunkach dokonujesz transakcji.

Ile można zaoszczędzić dzięki wymianie walut online?

W internecie możemy na bieżąco bardzo szybko sprawdzić jak obecnie wyglądają kursy walut w poszczególnych bankach, kantorach stacjonarnych i kantorach internetowych. Wystarczy użyć kalkulatora korzyści na ergokantor.pl by stwierdzić, że najbardziej korzystne ceny czekają na nas w kantorze internetowym. Wpisując w kalkulator korzyści ilość, nazwę waluty, którą chcemy sprzedać lub kupić, oraz zaznaczając bank, z którego normalnie korzystamy - dowiemy się jaką kwotę zaoszczędzimy.

Na jednej wymianie możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych (w zależności od wielkości wymienianej kwoty)! Nawet jeśli chcemy wymienić stosunkowo niską ilość waluty, to i tak nam się to opłaca – oszczędność nawet kilkudziesięciu złotych podczas jednej transakcji może nam dać w skali roku naprawdę spore pieniądze.

Bezpieczeństwo ponad wszystko…

Kantory internetowe przykładają wielką wagę do bezpieczeństwa realizowanych transakcji przez swoich Klientów. Działają w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy, mi.in. ustawę z 27 lipca 2002 r. Prawo Dewizowe, podlegają wielu instytucjom państwowym czuwającym nad przepływem środków finansowych, m.in. Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej.

Nie trzeba się także obawiać o ochronę swoich danych osobowych – systemy zabezpieczeń kantorów internetowych spełniają podobne wymogi jak w przypadku instytucji bankowych. Czuwa nad tym Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Wszystkie dane, które Klient podaje w trakcie transakcji, są szyfrowane i zabezpieczone za pomocą protokołów SSL.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%