› bieżące
08:25 / 08.06.2014

Mieszkańcy narzekają na światła. Prezydent każe czekać

Mieszkańcy narzekają na światła. Prezydent każe czekać

fot. elblag.net

Mieszkańcy śródmieścia wskazują, że sygnalizacja świetlna przy ul. 12 Lutego i Nowowiejskiej nie działa prawidłowo. Kierowcy często poruszają się po czerwonej fali, a piesi długo czekają na możliwość przejścia przez ulicę. Prezydent każe jednak mieszkańcom czekać na koniec prac remontowych.

Jednym z głównych postulatów ostatniego spotkania z prezydentem miasta. było wprowadzenie nowych rozwiązań komunikacyjnych na wyremontowanej drodze 504. Mieszkańcy ulicy Nowowiejskiej i pobliskich ulic zwracali prezydentowi uwagę na konieczność przeanalizowania niektórych rozwiązań drogowych, a także zmiany cyklu świateł przy skrzyżowaniu ulic 12 lutego i Nowowiejskiej.

- Ulica 12 lutego wcale nie wymagała remontu, poprzednie władze podjęły jednak decyzję by ją przebudować i to głównie ze środków z budżetu miasta. To była zła decyzja, dodatkowo w projekcie zawarto złe rozwiązania komunikacyjne. Mamy nadzieję, że Pan prezydent przeanalizuje rozwiązania drogowe i zdecyduje chociażby o postawieniu znaku umożliwiającego zawracanie przy ul. Nowowiejskiej. To z całą pewnością usprawni ruch przy centralnej ulicy miasta - mówił jeden z mieszkańców dzielnicy Rakowo.

- Z regulacją świateł na skrzyżowaniach miasto musi poczekać do zakończenia robót drogowych na drogach 503 i 504. Wtedy badanie natężenia ruchu na drogach w mieście będzie miarodajne i może posłużyć do odpowiedniego wyregulowania sygnalizacji - informował prezydent Jerzy Wilk.

2
3
oceń tekst 5 głosów 40%