› bieżące
11:03 / 19.06.2014

Mieszkańcy ul. Płk.Dąbka mają już zapewniony dojazd do domów

Mieszkańcy ul. Płk.Dąbka mają już zapewniony dojazd do domów

fot. Konrad Kacprzak

Informowaliśmy miesiąc temu o problemie mieszkańców ul. Płk. Dąbka. Wraz z rozpoczęciem budowy Kamienicy Marszałka na zbiegu ulic Piłsudskiego i Płk. Dąbka pojawiły się utrudnienia w dojeździe do domu mieszkańców przylegających budynków. Lokatorzy poruszyli ten temat na spotkaniu z prezydentem.

Na spotkaniu prezydenta z mieszkańcami osiedla „Na Stoku” poruszono problem, który powstał wraz z rozpoczęciem budowy Kamienicy Marszałka. Mieszkańcy dwóch budynków przy ul. Płk. Dąbka zostali odcięci od dojazdu do swoich domów. Jedyny wjazd, jaki mieli był dostępny od ul. Piłsudskiego. Wówczas wjazd mógł istnieć pomiędzy dwoma budynkami, ale przeszkadzał wysoki krawężnik.

Jak wówczas informował nas Rafał Maliszewski z biura prasowego prezydenta: „Problem rzeczywiście się pojawił. Służby miejskie mają zająć się tematem. Na razie jednak jest za wcześnie, żeby mówić jak zostanie to rozwiązane. Prawdopodobnie zostanie obniżony krawężnik, żeby mieszkańcy mieli swobodny dojazd do domu.”

Okazuje się, że obietnicy dotrzymano. Nowy wjazd znajduje się pomiędzy dwoma budynkami. Obniżono krawężnik i wycięto krzaki w tym miejscu. Wjazd będzie istniał do czasu zakończenia budowy Kamienicy Marszałka.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%